2 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Choć w powietrzu jeszcze pachniało latem i pewnie wielu uczniów z żalem żegnało wakacje, bo jak zawsze trwały za krótko, to mamy nadzieję, że znalazła się przynajmniej garstka takich, którzy do szkoły powrócili z radością, choćby dlatego, aby spotkać koleżanki i kolegów.

Rok szkolny rozpoczęliśmy mszą świętą w kościele parafialnym, gdzie przywitał nas ks. proboszcz  Józef Dudek oraz ks. Marek Małys – nasz nowy katecheta. Na zakończenie mszy świętej głos zabrała pani Marta Szmul-Pukacz pracownik Nadleśnictwa Oleszyce, która poinformowała nas o włączeniu się do akcji „Przerwany Marsz”, polegającej na symbolicznym dokończeniu przerwanego przez wybuch II wojny światowej marszu ówczesnej młodzieży do szkoły. Kulminacyjnym momentem akcji było wspólne odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego” – już w hali widowiskowo-sportowej. W szkole otwarcia uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego dokonała pani dyrektor Agata Adamska. Powitała wszystkich zebranych rodziców, przedszkolaków, uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi, życząc uczniom wiary we własne możliwości, a nauczycielom i rodzicom wytrwałości w walce o tożsamość i marzenia dzieci. Życzyła także, aby rok ten upłynął na spełnianiu marzeń, a każda mała porażka była fundamentem przyszłego sukcesu. Nawiązała także do tragicznego 1 września 1939 roku. Następnie uczniowie klas spotkali się ze swoimi wychowawcami.

W ten sposób rozpoczęto kolejny rok nauki. Wszystkim życzymy udanego roku szkolnego, a dla pesymistów mamy dobrą wiadomość – kolejne wakacje na pewno nadejdą już za 10 miesięcy! Na pewno nadejdą!

Plan lekcji na rok szk. 2019/2020 można  znaleźć na stronie: http://sp-oleszyce.pl/plan-lekcji/