Święty Mikołaj w szkole

Jak co roku Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II odwiedza Święty Mikołaj, pomimo panującej epidemii na świecie i w tym roku udało mu się do nas dotrzeć. Dzieci z oddziału przedszkolnego zawsze witają Świętego uroczyście i mimo wielu przeszkód jak kwarantanna rodzin, nieobecność rodziców na uroczystości w związku z nałożonymi obostrzeniami i tak udało nam się przygotować występ. Dzieci ćwiczyły w pocie czoła wiersze i tańce, aby przyjęcie Świętego Mikołaja wypadło jak najlepiej. Przygotowaliśmy inscenizacje muzyczne takie jak: „Spojrzały Aniołki”, „Mikołaj” czy „Zimową Poleczkę”. Zawsze w oddziale przedszkolnym na uroczystości przygotowywane są tańce ludowe tym razem wypracowaliśmy taniec: „Krakowiaczek”, „Szewc”, „Polka Doudlebska”, „Czerwone Jagody”, ponieważ tradycja i kultura zawsze była bliska Naszemu Patronowi Szkoły Janowi Pawłowi II. Oczywiście przedstawienie nie udałoby się gdyby nie zaangażowanie rodziców, dyrekcji oraz obsługi szkoły. Dlatego też składam podziękowania za pomoc w realizacji tego występu.

Wychowawca grupy Elżbieta Ozimek