Drodzy Uczniowie,

w tym roku szkolnym 31 maja przypada 30 rocznica nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II.
W związku z tym zachęcamy uczniów  klas IV-VIII do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-literackim:

„Święty Jan Paweł II –  Orędownik Nadziei na trudne czasy

Święty Jan Paweł II uczył ludzi na całym świecie, jak ważna jest historia narodu, wspólnota. W tych trudnych czasach jeszcze bardziej trzeba nam  zaczerpnąć ze spuścizny Jana Pawła II, pamiętać o tym, że warto być solidarnym, odpowiedzialnym za siebie, za drugiego człowieka, za cały świat, by wspólnie przezwyciężyć wielkie zagrożenie jakie niesie epidemia.

Wyobraźcie sobie, że Jan Paweł II odwiedził nas w naszych czasach. Zaprojektujcie plakat, który nawiązywałby tematyką do  pandemii, która opanowała cały świat. Zastosujcie odpowiedni motyw graficzny,  hasło, myśl, radę, które skierowałby  – Papież do współczesnego człowieka (dotkniętego pandemią), często bezradnego i zagubionego.

Regulamin:

1. Praca musi być związana z tematyką konkursu.
  2. Pracę należy wykonać w dowolnej technice, w formie plakatu,  arkusz A3, na odwrocie umieścić informacje: imię i nazwisko autora, klasę, nauczyciela opiekuna.
  3. Pracę należy dostarczyć do szkoły do 24 maja.  Jeżeli lekcje będą się odbywały nadal zdalnie w korytarzu przy wejściu zostanie umieszczone pudełko, do którego będzie można wrzucać prace. Jeżeli zajęcia obywać się będą stacjonarnie, wtedy do opiekuna prowadzącego.
  4. Prace będą oceniane w kategorii klas IV-VI, VII-VIII.
  5. Kryteria oceny prac:
  1. zgodność z tematyką,
  2. estetyka wykonania,
  3. czytelność przekazu,
  4. pomysłowość, oryginalność,
  5. walory artystyczne.
  1. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone. Ponadto wszystkie prace będą umieszczone na wystawie w dniu 31 maja bieżącego roku. Uczniowie o wynikach konkursu zostaną poinformowani poprzez stronę internetową naszej szkoły w dniu 28 maja.
  2. Oceny prac konkursowych dokona komisja powołana przez panią dyrektor naszej szkoły.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie!

Czekamy na Wasze prace!