Jest takie miejsce ?

Miejsce zroszone polską krwią (…)
Jest takie miejsce, gdzie krzyż i orła znak,
I słowa w kamieniu wyryte:
bohaterom-męczennikom za miłość i wiarę w Polskę.
Jest takie miejsce, gdzie słychać bicie młodych serc,
I głos świadka tamtych dni,
I cienie oddających hołd.

Władysław Puchalski

Wrzesień miesiąc, w którym oddajemy hołd tym, co walczyli w czasie II wojny światowej o wolną i niepodległą Polskę, także w naszych małych Ojczyznach. W poniedziałek, 17 września br. społeczność naszej szkoły uczestniczyła w 79. rocznicy bitwy pod Oleszycami oraz napaści Związku Radzieckiego na Polskę, pod pomnikiem na Horaju, na śródleśnej polanie. Polową mszę świętą ku czci poległych celebrował dziekan ks. Józef Dudek. Przybyłych gości, a wśród nich młodzież szkolną z okolicznych szkół, powitał burmistrz Andrzej Gryniewicz. W uroczystości wzięły udział klasy VII, VIII i III gimnazjum pod opieką wychowawców klas, poczty sztandarowe wraz z opiekunami, delegacja uczniów, dbających o uroczystą oprawę mszy świętej pod opieką s. Małgorzaty Święckiej oraz Dyrektor szkoły.

Na zakończenie pod pomnikiem ,delegacje złożyły kwiaty – dla tych, co życiem zapłacili za naszą niepodległość.