Instytut Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka powstał na mocy ustawy z dn. 8 lutego 2018 r. w celu zacieśniania relacji polsko-węgierskich. Jednym z głównych zadań przyświecających Instytutowi jest propagowanie nauki języka, kultury i polsko ? węgierskiej współpracy młodzieżowej. Mając na myśli współpracę, pragniemy udoskonalać komunikację między młodymi ludźmi, dlatego w 2018 r. uruchomiliśmy w czterech szkołach na Węgrzech nauczanie języka polskiego.  W bieżącym roku rozpoczynamy nauczanie języka węgierskiego w Polsce.

Wszystkie koszty nauczania jak zakup podręczników, honoraria dla nauczyciela jęz. węgierskiego pokrywa Instytut.

Zajęcia odbywałyby się w ramach zajęć dodatkowych tj. 2×45 min w tygodniu lub  1x 90 min. Po odbytym kursie nauki języka węgierskiego, uczniowie mieliby sposobność wyjazdu na tygodniowy obóz językowy na Węgry, którego koszty również pokrywa Instytut.  Termin obozu planowany jest na czerwiec lub początek lipca 2020 roku.

Szczegóły związane z planem zajęć proszę bezpośrednio uzgadniać z nauczycielką jęz. węg. p. Katalin Torhányné. Zasady wyjazdu  na Węgry w okresie  wakacyjnym zostaną uzgodnione w lutym.

W razie pytań proszę się bezpośrednio kontaktować:

Krzysztof Szczerba

Z-ca Dyrektora
Instytut Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka

tel  +48 665 667 603

Zgłoszenia przyjmuje pani sekretarka u nas w szkole