Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

… dla dobra powszechnego, dla ugruntowania wolności, dla ocalenia Ojczyzny naszej i jej granic (…) niniejszą Konstytucję uchwalamy  i tę całkowicie za świętą, za niewzruszoną deklarujemy…

(fragment Konstytucji 3 maja)

Jak co roku, uczniowie szkoły pod okiem nauczycieli przygotowali oprawę artystyczną obchodów 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, w naszej małej Ojczyźnie.

W pierwszym dniu uroczystości, w czwartek 3 maja przedstawiali społeczności samorządowej oraz lokalnej fakty historyczne, ukazujące skłóconych Polaków, którzy w obliczu grożącego państwu niebezpieczeństwa potrafią się zjednoczyć i dojść do porozumienia, a nawet dokonać doniosłych i ponadczasowych dzieł. A wyrazili to słowami wierszy oraz piosenek.

W piątek zaś, 4 maja, odbyła się akademia (dla uczniów całej szkoły), upamiętniająca te doniosłe wydarzenia z 1791r.

Uroczystości, zarówno w pierwszym, jak i w drugim dniu, urozmaicały tańce – grup tanecznych.

Pani Dyrektor Agata Adamska podkreśliła w swoim wystąpieniu, iż każdy z nas zawsze, obojętnie gdzie się znajduje, powinien czuć się Polakiem. Skierowała także słowa podziękowania do tych, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości.