„Świat jest teatrem, aktorami ludzie” – recytacja w czasach pandemii

Pomimo piętrzących się przeszkód związanych z pandemią, pasja i zapał nie opuszcza recytatorów z naszej szkoły. Chociaż nowe realia wymusiły wprowadzenie nowego sposobu przeprowadzenia konkursów, mali aktorzy nie zniechęcają się i nadal rozwijają swoje talenty. Tym razem zamiast na wielkiej scenie przed jury, dzieci stanęły przed obiektywem swoich rodziców. O tym, że przed kamerami czują się jak przysłowiowa „ryba w wodzie” świadczą wyniki z XXV Konkursu Recytatorskiego Powiatu Lubaczowskiego – on-line ”Świat jest teatrem, aktorami ludzie”. Na konkurs wpłynęły 44 nagrania, w tym 4 z naszej szkoły.

I tak: w kategorii klas I – III

Milena Wit klasa II a – I miejsce (opiekun P. Maria Żaczek)

Filip Birnbach klasa II a – III miejsce (opiekun P. Maria Żaczek)

W kategorii klas IV- VI

Helena Kowalczyk klasa V a – II miejsce (opiekun P. Dorota Czajkowska – Guszta)

Gabriel Gryniewicz klasa VI c – wyróżnienie (opiekun P. Dorota Czajkowska – Guszta)

To nie jedyny sukces tych uczniów.

W kwietniu, Filip, Helena i Gabriel wzięli udział w wojewódzkim konkursie recytatorskim online organizowanym przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej związanym z 100- leciem urodzin Jana Pawła II. Komisja Teatru po przesłuchaniu 120 nagrań postanowiła zakwalifikować do kolejnego etapu konkursu 33 osoby, w tym całą nasza trójkę. Zgodnie z założeniami regulaminu pierwsza część pracy, odbywa się już online. Nasi uczniowie uczestniczą w warsztatach prowadzonych przez aktorów, a druga po zakończeniu epidemii będzie miała miejsce już na żywo w teatrze.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów