II edycja Wojewódzkiego Konkursu Historycznego
„Od unii lubelskiej do Unii Europejskiej”

Uczniowie klas trzecich, oddziałów gimnazjalnych naszej szkoły, wzięli udział w w/w konkursie zorganizowanym przez PIE Europe Direct – Rzeszów przy WSIZ w Rzeszowie, Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie i Gminny Zespół Obsługi Szkół w Kuryłówce, którego celem jest m. in. inspirowanie do poznawania dziejów Polski na tle Europy, rozwijanie zainteresowania epoką Oświecenia, kształtowanie uczucia poszanowania dla dziedzictwa historycznego i kulturowego Polski i Europy, kształtowanie postawy poszanowania symboli narodowych.

Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać krzyżówkę oraz napisać referat na wybrany temat dotyczący epoki Oświecenia lub Unii Europejskiej.

Miło nam poinformować, że czterech uczniów naszej szkoły (Paulina Baran,
Jagoda Błaż, Katarzyna Gacek i Kamil Marciniec
) zakwalifikowało się do II etapu,
który odbędzie się w kwietniu 2018 roku w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania
w Rzeszowie. Nad uczniami opiekę sprawuje Pan Tymoteusz Furgała.

Serdecznie gratulujemy i czekamy na pomyślne wieści z kolejnego etapu, na którym życzymy wszystkim samych sukcesów. Trzymamy za was kciuki!!!