Kochani Uczniowie! Drodzy Nauczyciele, Pracownicy, Rodzice!

Dziękując za cały rok szkolny pełen wrażeń i sukcesów, życzymy wszystkim słonecznych, bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku,

wspaniałych przygód, spotkań
z ciekawymi ludźmi i wielu niezapomnianych przeżyć.

Dzień zakończenia roku szkolnego to ważne wydarzenie w życiu szkoły. Po 10 miesiącach pracy rozpoczynają się upragnione wakacje. Ostatni dzień roku szkolnego to również czas podsumowań i refleksji. Społeczność naszej szkoły dzień ten rozpoczęła uroczystą mszą świętą, odprawioną przez ks. Radosława Sokołowkiego, z homilią wygłoszoną przez ks. Pawła Derylaka, po której udaliśmy się do szkoły.

Na początku zebraliśmy się w hali widowiskowo-sportowej, gdzie na wstępie głos zabrała pani dyrektor Agata Adamska, która powitała zebranych, a także podsumowała wytężoną pracę uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Będąc przy słowach podziękowań wyraziła wdzięczność za lata współpracy przewodniczącemu Rady Rodziców panu Zenonowi Mulińskiemu. Następnie głos zabrała pani wicedyrektor Dorota Czajkowska-Guszta, która pożegnała absolwentów klas trzecich gimnazjum, jako ostatni rocznik, kończący 20-letnią edukację gimnazjalną w Polsce. Po raz ostatni pochyliła czoło, w imieniu całej społeczności szkolnej przed sztandarem Publicznego Gimnazjum im. Orła Białego w Oleszycach, symbolem nauki, wiary, honoru i polskości, a przede wszystkim oleszyckiego gimnazjum. Po słowach podziękowań przyszedł czas na wręczenie świadectw z wyróżnieniem. Jako pierwsi odebrali je absolwenci(gimnazjaliści i ósmoklasiści), a następnie uczniowie pozostałych klas, łącznie 90 uczniów. Po odebraniu gratulacji za wyniki w nauce, pani Dyrektor wyczytała i złożyła gratulacje wszystkim uczniom wyróżnionym w Talencie Powiatu Lubaczowskiego. Podczas uroczystości nastąpiło także przekazanie sztandaru szkoły nowym sztandarowym. Na koniec zaś absolwenci słowem tańcem i piosenką wyrazili swoją wdzięczność nauczycielom, pracownikom szkoły; a młodszym kolegom życzyli powodzenia. Wszyscy ze wzruszeniem wsłuchiwaliśmy się w piękne słowa wierszy i piosenek.

Uroczystość zakończyła pani Dyrektor życząc słonecznych i bezpiecznych wakacji! Po czym uczniowie udali się do klas, aby odebrać świadectwa i pożegnać się z wychowawcami, a przy tym wspólnie sobie podziękować za rok pracy.