Dzień zakończenia roku szkolnego to ważne wydarzenie w życiu szkoły. Po 10 miesiącach pracy rozpoczynają się upragnione wakacje. Ostatni dzień roku szkolnego to również czas podsumowań i refleksji. Społeczność naszej szkoły dzień ten rozpoczęła uroczystą mszą świętą, odprawioną przez ks. Proboszcza Artura Schodzińskiego. Następnie udaliśmy się wspólnie z do hali widowiskowo- sportowej  naszej szkoły gdzie odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2021/2022 oraz pożegnania uczniów klasy VIII.  W uroczystości wzięli udział uczniowie, grono pedagogiczne, rodzice. Akademia rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego. Nastąpiło także uroczyste przekazanie sztandaru uczniom klasy VII.

Kolejnym punktem uroczystości była część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy VIII. Było to wykonanie, w którym nie zabrakło wspomnień, refleksji, ciekawych i humorystycznych scenek z życia szkoły, piosenek oraz wzruszających podziękowań; pozostawiło ono na wszystkich niezapomniane wrażenie. Nie obyło się bez łez i wzruszeń.

Na chwilę cofnęliśmy się w czasie o ponad 10 lat. Wspólnie mogliśmy obejrzeć pokaz zdjęć, które wywołały wiele wspomnień i salwy śmiechu.

Po części artystycznej głos zabrała pani dyrektor Agata Adamska, która po krótkim przemówieniu wręczyła świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe tym spośród uczniów, którzy mogli poszczycić się średnią ocen co najmniej 4,75.

Swoje nagrody otrzymali także uczestnicy różnych konkursów, tancerze oraz sportowcy reprezentujący naszą szkołę.

Na zakończenie Pani Dyrektor przypomniała uczniom o bezpieczeństwie podczas wakacyjnego odpoczynku i złożyła serdeczne życzenia udanego wypoczynku po całorocznej pracy, a uczniom kończącym naukę w szkole podstawowej sukcesów w dalszej nauce i życiu.