Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek jutro wakacje lekcje skończone…

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego było bardzo nietypowe nie mogliśmy spotkać się w gronie przyjaciół, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców o czym wspomniała w swoim wystąpieniu Pani Dyrektor, żegnając uczniów klas ósmych (oni to znaleźli się w gronie szczęśliwców, którzy mogli odebrać swe świadectwa osobiście):

Dziś radosny gwar powinien wypełniać budynek naszej szkoły. Roześmiane twarze odświętnie ubranych uczniów, którzy przyszli odebrać świadectwo ukończenia kolejnej klasy, a w Waszym przypadku świadectwo ukończenia szkoły, którzy przybyli pożegnać swoich wychowawców, nauczycieli, młodszych kolegów. Piękna tradycja pożegnania była krzewiona w szkole każdego roku z wyjątkiem okupacji niemieckiej, kiedy szkoła była zamknięta i także dziś, kiedy z powodu pandemii nie możemy Was pożegnać, jak tego chcielibyśmy. Ten rok z pewnością przejdzie do historii i będziemy ze smutkiem i żalem w sercu wspominać, że nie mogliśmy Was osobiście pożegnać, uścisnąć ręki. To dla nas wszystkich bardzo ciężka i trudna sytuacja. Korzystając z tej niedoskonałej formy w imieniu własnym i wszystkich nauczycieli gratuluję Wam ukończenia szkoły, gratuluję wielu osiągnięć, sukcesów, świetnych ocen.

Wyrazy uznania i gratulacji skierowane zostały do uczniów pozostałych klas.

Dziękuję Wam za cały rok intensywnej pracy. A był to rok szczególny, gdyż w marcu stanęliśmy przed nowym wyzwaniem nauki zdalnej. Wymagało to od nas nowej organizacji pracy, kreatywności oraz wykorzystania innych niż dotąd metod dydaktycznych. Wszyscy musieli się przyzwyczaić do nowego sposobu przekazywania wiedzy i uczenia się. Potrzebne było również wsparcie ze strony Rodziców oraz ich współpraca ze szkołą.

Dziękuję Rodzicom za okazaną pomoc swoim dzieciom. W tym trudnym czasie byliście Państwo blisko swoich dzieci, motywując je do pracy i wspierając w nauce na odległość.

Dziękuję za determinację i zaangażowanie wszystkim Nauczycielom, Uczniom i Rodzicom.

Wszystkim życzę spokojnego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji. Niech ten letni czas przyniesie wam dużo radości i przyjemności.