Była noc, ciemna noc, wiatr i mgła.

Była noc, ciemna noc, Ona szła.

Szła przez ciemność, zawieję,

Niosła ludziom nadzieję,

Świt nowego, lepszego dnia…

Dookoła mrok, a w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II Jasełka, wystawione przez grupę przedszkolną. Przyniosły one świt nowego, lepszego dnia. W związku z obecną sytuacją w zamian za obecność publiczności stworzyliśmy nagranie. Dzięki niemu rodzice mogą zobaczyć swoje pociechy, które świetnie zaprezentowały swoje umiejętności i wyzwoliły emocje, wcielając się w role. Po przedstawieniu wszyscy udaliśmy się na stołówkę szkolną. Tam została odczytana Ewangelia wg św. Łukasza, odmówiono „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo”… oraz modlitwę w intencji zmarłych. Całe przedsięwzięcie nie udałoby się, gdyby nie cudowna atmosfera w szkole, życzliwość i ciepło bijące od rodziców, dyrekcji, nauczycieli, całej obsługi szkoły oraz pań z zaprzyjaźnionego przedszkola. Niech te Jasełka wprowadzą nas wszystkich w świąteczny nastrój. Niech zapanuje zgoda oraz przyjaźń, są obecnie szczególnie ważne, dzięki nim nadzieja na lepsze jutro nie gaśnie, dlatego pamiętajmy o nich również przy wigilijnym stole.

Elżbieta Ozimek