Emocjonujący finał drugiej edycji projektu Teatr w Sieci/Natenczas `21

Nasi uczniowie z nagrodą za przejmujący obraz historii w etiudzie, pt. „Zawiszacy”

17 i 18 czerwca br. na Dużej Scenie Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie odbył finał się projektu Teatr w Sieci/Natenczas`21.  Projekt adresowany był do grup uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Podkarpacia. Polegał on na organizacji i przeprowadzeniu warsztatów teatralnych, których celem było rozwijanie talentów i osobowości dzieci i młodzieży oraz przygotowanie z nimi krótkich form scenicznych – etiud. Warsztaty prowadzone były przez aktorów Teatru im. W. Siemaszkowej. Z uwagi na pandemię bazową formułą pracy były spotkania online. Ich uzupełnieniem było kilka godzin warsztatów prowadzonych na żywo w tym w samych Oleszycach oraz w teatrze.

Organizacja tegorocznej edycji projektu TEATR W SIECI/NATENCZAS była możliwa dzięki ogólnopolskiemu programowi PRZESTRZENIE SZTUKI. Program stawiający sobie za cel docieranie ze sztuką do szerokiego grona odbiorców nie mógł nie objąć swym zasięgiem szkoły, która kształtuje postawy i osobowość. Inicjatywa  ta to cegiełką w budowaniu pokolenia świadomych uczestników i odbiorców kultury.

W projekcie wzięły udział 23 szkoły z Podkarpacia – 18 szkół podstawowych i 5 liceów. Projekt obejmował uczniów z różnych zakątków naszego województwa, z Bratkowic, Chmielnika, Chorzelowa, Dachnowa, Giedlarowej, Góry Motycznej, Hadykówki, Jarosławia, Jastkowic, Krościenka Wyżnego, Lubaczowa, Malinia, Nowej Sarzyny, Oleszyc, Przemyśla, Ropczyc, Rzeszowa, Sędziszowa Młp., Tyczyna, Wojtkowej i Zarzecza.

Uczniowie naszej szkoły w składzie: Filip Birnbach, Gabriel Gryniewicz, Helena Kowalczyk, Wojciech Walicki, Milena Wit 18 czerwca br., na scenie teatru zaprezentowali się w etiudzie pod tytułem „Zawiszacy”, którą wcześniej przygotowywali pod czujnym okiem Karola Kadłubca – aktora Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Jury w składzie: 

– Iwona Bereś – Starszy wizytator – koordynator ds. wdrażania podstaw programowych oraz koordynator doradztwa metodycznego w Podkarpackim Kuratorium Oświaty,
-Magdalena Mróz – Główny specjalista w Departamencie Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego,
– Jan Nowara – Dyrektor Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie
postanowiło przyznać naszym uczniom nagrodę zespołową:

– za przejmujący obraz historii dla w etiudzie pt. „Zawiszacy” pod opieką artystyczną Karola Kadłubca,

Ponadto Jury w swojej indywidualnej kreacji zachwyciła: Helena Kowalczyk.

Opiekę nad uczniami w szkole sprawowały: Dorota Czajkowska-Guszta, Barbara Nepelska-Walicka, Maria Żaczek.

Uczniom serdecznie gratulujemy.

Serdecznie dziękujemy Panu Karolowi Kadłubcowi za wspaniałą opiekę oraz cudowne kreacje naszych uczniów.

Dziękujemy także Rodzicom naszych dzieci.

zobacz zdjęcia

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Skip to content