Zawsze, ilekroć się uśmiechasz do swojego brata
I wyciągasz do niego rękę, zawsze wtedy jest Boże Narodzenie.
Zawsze, ilekroć milkniesz, by innych wysłuchać,
Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności, Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei załamanym, Zawsze, kiedy rozpoznajesz, w pokorze, jak bardzo znikome są Twoje możliwości i jak wielka jest Twoja słabość, zawsze, ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez Ciebie, Zawsze wtedy jest Boże Narodzenie!

św. Matka Teresa z Kalkuty

Boże Narodzenie to swoiste misterium radości. Boże Narodzenie to chwile, dzięki którym stajemy się bardziej wrażliwi i serdeczni, bliscy i potrzebni. A stół wigilijny i szopka gromadzą razem każdą rodzinę, bliskich, przyjaciół.
Niech zatem Boże Narodzenie zagości w każdym naszym domu, a przede wszystkim sercu. Niech w te święta nie zabraknie zdrowia, miłości, spotkań w gronie najbliższych i przyjaciół, a nade wszystko błogosławieństwa Maleńkiej Dzieciny.

Boże Narodzenie  to  święta wyjątkowe i ważne.
Wigilijna noc – noc, w której Bóg stał się człowiekiem, jest nam wszystkim dobrze znana. Ten czas rodzi radość i dobroć w sercu każdego człowieka. Dzielenie się opłatkiem, roziskrzona choinka, włożone pod nią prezenty, ciche melodie kolęd przenoszą dorosłych w świat dzieciństwa, a dzieci wzbogacają w przeżycia, do których zawsze będą chętnie wracać we wspomnieniach.

W tym przedświątecznym okresie, w naszej szkole, jak co roku, odbył się uroczysty apel. Wyjątkowy charakter uroczystości podkreśliły kolędy i pastorałki wykonywane przez solistów i chór szkolny. Wspólne kolędowanie,  recytacje i serdeczne życzenia wprowadziły wszystkich w uroczysty przedświąteczny nastrój.  Po apelu Pani Dyrektor Agata Adamska podziękowała uczniom i organizatorom oraz złożyła serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne.