By pamięć przetrwała…

17 września br. uczniowie wybranych klas pod opieką nauczycieli, wychowawców, katechetów wzięli udział w uroczystości, upamiętniającej 80 rocznicę bitwy pod Oleszycami, a jednocześnie napaści Związku Radzieckiego na Polskę.

Uroczystość miała miejsce na Horaju pod pomnikiem generała Józefa Kustronia. Polowej mszy świętej ku czci i pamięci poległych przewodniczył, a jednocześnie słowo Boże wygłosił ks. Józef Dudek. Wystąpienia okolicznościowe wygłosili zaproszeni goście, a przede wszystkim gospodarz wydarzenia Andrzej Gryniewicz burmistrz miasta i gminy Oleszyce.

Udział społeczności szkolnej w tym wydarzeniu ma służyć wspólnemu uczczeniu pamięci ofiar oraz bohaterów tamtych dni. Przede wszystkim zaś jest to nauka płynąca z tamtych wydarzeń, wymagająca naszej uwagi, skupienia i wysłuchania tych, którzy pamiętają czasy wojny. Nasza rola w tym, by pamiętać i nie dopuścić do tego, aby kiedykolwiek ktoś musiał przechodzić przez podobne doświadczenia.