15 września uczniowie klas IVa i IVb wraz z nauczycielami P. B. Brzyską, P. A. Jabłońską – Kurdziel, P. Lucyną Tomczak oraz P. J. Gryniewiczem wzięli udział w corocznym EKOfestiwalu, który w tym roku organizowany był pod hasłem „Dbamy o klimat i bioróżnorodność”.  Owe wydarzenie było pełne warsztatów, spotkań z ciekawymi gośćmi, zabaw i  konkursów, a wszystko w duchu edukacji ekologicznej i dbałości o dobro Ziemi.  Gościem specjalnym tegorocznej edycji EKOfestiwalu, była P. Anna Kubisz – artystka, uznana projektantka recyklingowa, autorka kolekcji ,”Moda z recyklingu”.

Wiodącą tematyką tegorocznej edycji EKOfestiwalu była ochrona bioróżnorodności w ekosystemach oraz dbałość o klimat, poprzez zwiększenie świadomości na temat ogromnej roli zapylaczy w środowisku, potrzeby zakładania łąk kwietnych, sadzenia roślin miododajnych oraz funkcjonowania ekosystemów leśnych jako istotnego czynnika łagodzącego zmiany klimatu. Nie mniej ważnym obszarem był recykling, ograniczenie  i segregacja odpadów na rzecz budowania odpowiedzialnego społeczeństwa.

Stałym punktem EKOfestiwalu- była akcja „Drzewko za surowce wtórne i elektrośmieci„. Każdy, kto przyniósł: 5 kg makulatury lub 20 szt. zgniecionych butelek PET lub 1 kg baterii lub 1 szt. elektrośmieci otrzymał sadzonkę drzewka leśnego. Należy zaznaczyć, że uczniowie naszej szkoły za udział w tej akcji otrzymali ponad 100 sadzonek drzewek. Gratulacje! W akcję zaangażowane również były harcerki z 37 DSH „Leśne Sowy” wraz z opiekunem P. A. Hamułką – Bosak.

zobacz zdjęcia

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Skip to content