„Nauczyciel… to doradca, idol,
często przyjaciel.
Nauczyciel… to przewodnik
i lider, sternik łodzi.
Jednakże energia, która tę łódź napędza,
musi pochodzić od uczących się.”
TAYLOR MACKENZIE

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 r. określone ustawą – Karta praw i obowiązków nauczyciela, częściej znany jako Dzień Nauczyciela…

Od 1982, na mocy ustawy – Karta Nauczyciela obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zalegalizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. Potocznie dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela. Jest to dzień szczególny. To święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych co szkoły prowadzą i nadzorują.

W naszej szkole uroczysta akademia zorganizowana została 16 października, z tej okazji swoją obecnością zaszczycili naszą społeczność p. Andrzej Gryniewicz – burmistrz miasta i gminy, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły.

Uczniowie pod kierunkiem P. B. Brzyskiej,  P. M. Stupak, P. A. Woszczaka słowami radosnych, trochę żartobliwych wierszy i piosenek wyrazili wdzięczność swoim nauczycielom za dobre serca, cierpliwość i za cenny czas, który chętnie im poświęcają. Przewodnicząca Samorządu Szkolnego – M. Meder w krótkich słowach złożyła serdeczne życzenia, wszystkiego co najlepsze w imieniu całej społeczności uczniowskiej.

Nie zabrakło również występów  tanecznych uczniów prowadzonych przez P. M. Jezuit.

Słowa uznania do nauczycieli i pracowników szkoły skierowali: dyrekcja oraz burmistrz, dziękując: za poświęcenie i zaangażowanie w codziennej pracy; przekazywanie wiedzy; kształtowanie właściwych postaw; rozwijanie zainteresowań; jednocześnie wręczyli wyróżniającym się w swojej pracy nagrody. Na koniec życzyli, aby wykonywanie pracy było źródłem dumy i radości, aby uczniowie doceniali trud, a także, aby ten rok szkolny był pomyślny i nie zabrakło w nim sukcesów zawodowych i osobistych.

zdjęcia

 

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Skip to content