Jan Paweł II to patron wielu szkół w kraju i na Podkarpaciu, zaś szkoły noszące to zaszczytne imię współpracują ze sobą w różny sposób, jednym z nich jest organizowanie zjazdów. 1czerwca 2018 roku w rzeszowskiej katedrze odbył się III Zjazd Szkół im. Jana Pawła II. Wśród wielu uczestników uroczystości byli także przedstawiciele naszej szkoły: poczet sztandarowy (Karolina Lorenc, Natalia Osztap, Michał Ćwik) wraz z opiekunami (s. Stanisława i Dorota Czajkowska-Guszta). Spotkanie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Podkarpackiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. ?Rodzina Bogiem silna staje się siłą człowieka i całego narodu? ? słowa Jana Pawła II stały się mottem spotkania.

Uroczystość rozpoczęła msza święta odprawiona przez ks. bp. Jana Wątrobę. Następnie wszyscy uczestnicy przeszli do Parku Papieskiego, gdzie parlamentarzyści oraz przedstawiciele władz samorządowych i oświatowych złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem Jana Pawła II. Uroczystego otwarcia zjazdu dokonała przewodnicząca Stowarzyszenia Przyjaciół Podkarpackiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Spotkanie uświetniły wystąpienia przedstawicieli władz oświatowych i samorządowych, a także występy artystyczne.

Zjazd swoim patronatem objęli: ks. Biskup Ordynariusz Jan Wątroba, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Przewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego Jerzy Cypryś, Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc, Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch, oraz Rzeszowskie Stowarzyszenie Dziedzictwo Jana Pawła II.

zobacz zdjecia