Jan Paweł II – Nasz Wielki Patron

Data 31  maja wpisana jest na stałe do kalendarza naszej szkoły, gdyż każdego roku w tym dniu uroczyście świętujemy rocznicę nadania szkole imienia  – Jana Pawła II. Na co dzień towarzyszą nam słowa Naszego Wielkiego Patrona „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali”, a w szczególności pamiętamy o nich w 29. rocznicę nadania imienia, którą świętujemy w tym roku. Jubileusz to także doskonała okazja, aby pamiętać o wartościach, jakie przekazywał Papież Polak, a wśród wielu z nich jakże ważne dla nas wszystkich:

Żaden kraj na świecie, żaden system polityczny nie może myśleć o swej przyszłości inaczej, jak tylko poprzez wizję tych nowych pokoleń, które przejmą od swoich rodziców wielorakie dziedzictwo wartości, zadań i dążeń zarówno własnego narodu, jak też całej rodziny ludzkiej; czy Wolności nie można tylko posiadać, nie można jej zużywać. Trzeba ją stale zdobywać i tworzyć przez prawdę; lub Nie trwajcie w bezczynności; podejmujcie odpowiedzialne zadania na wszystkich dostępnych Wam polach w naszym świecie.

Niestety w tym roku okoliczności nie sprzyjają tradycyjnym obchodom, dlatego warto sięgnąć do początków…