?Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi?

św. Jan Paweł II

Informujemy, iż społeczność naszej szkoły dołączyła do pracy w lokalnym Komitecie Społecznym  pn ?Sprawność dla Bogdana i Mateusza?. Działającym, aby pomóc w zbiórce pieniędzy na rehabilitację Mateusza Zająca (syna naszej koleżanki i nauczycielki ? Barbary Zawitkowskiej) i Bogdana Kuźmika ? dwóch mieszkańców naszej gminy, których życie w jednym momencie stało się nieustającą walką o sprawność.

Mateusz po wypadku motocyklowym, Bogdan po niefortunnym skoku do wody, aby móc normalnie funkcjonować potrzebują kosztownych rehabilitacji i specjalistycznego sprzętu.

Drodzy Uczniowie, Rodzice wielokrotne pokazaliście, że możemy liczyć na Wasze wielkie serca, za co dziękujemy oraz gorąco prosimy o wsparcie w dalszych inicjatywach. Po prostu pomóżmy Mateuszowi i Bogdanowi, i ich rodzinom udźwignąć koszty rehabilitacji. To wszystko po to by młodzi mogli żyć normalnie i realizować swoje marzenia.

Dziękujemy za ofiarność, którą już okazaliście, podczas naszych akcji organizowanych jeszcze na rzecz samego Mateusza Zająca:

• dyskoteka charytatywna klas IV-VI ? 611,44 zł
  • kiermasz ciast ? 825,56 zł
  • zbiórka Szkolnego Koła Caritas pod kościołami naszej parafii ? ponad 2000 zł
  • zbiórka Szkolnego Koła Caritas w szkole ? 300 zł

Ponadto przeprowadziliśmy zbiórkę finansową wśród nauczycieli i przekazaliśmy zebrane pieniądze na ręce pani Basi.

Od teraz wszystkie akcje organizujemy we współpracy z Komitetem Społecznym dla Mateusza i Bogdana. Najbliższa inicjatywa, która przed nami to charytatywna podróż turystyczną ciuchcią, która będzie jeździć w kilku miejscowościach naszego powiatu, a dla naszej szkoły i po naszym mieście 6 grudnia. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w przejażdżce ? zarówno uczniów jak i całe rodziny.

Dziękujemy, że jesteście razem z nami!