Łączą Nas Drzewa i nie tylko?

„Łączą Nas Drzewa” to ogólnopolska akcja wspólnego sadzenia drzew zainicjowana przez leśników – Lasów Państwowych (Ministerstwo Klimatu i Środowiska) W naszej lokalnej społeczności dzięki leśnikom z Oleszyc oraz Krosna w Leśnictwie Kolonia (15 maja) został posadzony Las Pamięci Jana Pawła II, jako wyraz wdzięczności Polaków dla świętego Jana Pawła II. Podczas akcji posadzono prawie 1500 młodych dębów, upamiętniono też leśników zamordowanych m.in. w Katyniu oraz ofiary Katastrofy Smoleńskiej.

Społeczność naszej szkoły również została zaproszona do uczestniczenia w sadzeniu Lasu
Pamięci Jana Pawła II, obok nas w akcji udział wzięli m.in. poseł Teresa Pamuła,
wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Anna Huk, dyrektor RDLP w Krośnie Marek
Marecki, starosta lubaczowski Zenon Swatek, burmistrz Oleszyc Andrzej Gryniewicz, wójt
gminy Stary Dzików Tomasz Jabłoński, radny powiatowy Józef Ozimek, proboszcz parafii w
Oleszycach ks. Artur Schodziński, a także przedstawiciele służb mundurowych, harcerze.
Zaproszenie było dla nas bardzo ważne, ponieważ jesteśmy szkołą, nosząca imię świętego
Jana Pawła II i jego słowa są dla nas drogowskazami, a przy tym nie zapominamy o dbaniu o
środowisko. Do udziału w akcji oddelegowane zostały klasy 8b, 7b wraz z nauczycielami.
Reprezentowała nas także nasza Dyrekcja.

Zdjęcia: RM, Nadleśnictwo Oleszyce