19 maja 2023 r. w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu odbyły się eliminacje wojewódzkie 45 edycji OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

„Młodzież Zapobiega Pożarom”.

W turnieju wojewódzkim uczestniczyło 65 uczestników ze wszystkich powiatów woj. podkarpackiego. Turniej odbywał się w 3 grupach wiekowych (grupa I – klasy I-IV szkół podstawowych, grupa II – klasy V-VIII szkół podstawowych i grupa III – uczniowie szkół ponadpodstawowych) . Eliminacje przeprowadzono w dwóch etapach: pierwszy-pisemny, w którym wszyscy uczestnicy rozwiązywali test składający się z 30 pytań i drugi-ustny, gdzie 3 najlepszych uczestników po testach pisemnych z każdej grupy wiekowej odpowiadało na wylosowane pytania. Eliminacje pisemne i ustne przeprowadziło jury turnieju powołane przez współorganizatora Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Reprezentant naszej szkoły, tegoroczny finalista turnieju wojewódzkiego- Paweł Janowski – zajął 3 miejsce w II grupie wiekowej.

Finaliści turnieju jak również wszyscy pozostali uczestnicy  otrzymali atrakcyjne nagrody i wyróżnienia.