ŚLUBUJEMY! – UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ

Tradycją naszej szkoły jest, że najmłodsi uczniowie w październiku przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość jaką jest pasowanie na ucznia.

31 października 2023 roku na hali sportowej odbyła się zacna uroczystość. Najpierw odśpiewano hymn państwowy, a następnie przewodnicząca samorządu szkolnego powitała wszystkich zebranych. Pierwszoklasiści odświętnie ubrani i przejęci, w obecności swoich najbliższych rozpoczęli występ, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed Pocztem Sztandarowym uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawić radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Agata Adamska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, a wicedyrektor Pani Dorota Czajkowska – Guszta wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy. Nie obyło się też bez upominków  oraz pamiątkowych zdjęć. Po burzy oklasków pierwszoklasiści wrócili do klasy, gdzie czekały na nich słodkości przygotowane przez rodziców.

Wszystkim pierwszakom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila.

zdjęcia

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Skip to content