Kochani!

Nadszedł czas na krótkie podsumowanie podejmowanych przez nas działań.

Dziękujemy za Wasze gorące serca, życzliwość i otwartość.

Od początku dramatycznych wydarzeń na Ukrainie jesteśmy Razem, angażujemy się i prowadzimy działania pomocowe.

Na bieżąco przynoszone przez dzieci i młodzież produkty żywnościowe, higieniczne i in. przekazywaliśmy do MGOK w Oleszycach, który podejmuje na noclegi rodziny uciekające przed wojną na Ukrainie.

Wspieramy naszą Gminę Oleszyce podczas pełnienia przez nią dyżurów przy granicy ? przekazujemy niezbędne rzeczy, a nasze wspaniałe panie ze stołówki szkolnej dzielnie przygotowują świeżą, pyszną zupę i herbatę by choć odrobinę ogrzać serca potrzebujących.

Każdego dnia zbieramy potrzebne rzeczy i produkty żywnościowe w naszej szkole.

Przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzy wśród nauczycieli i pracowników szkoły, by zgromadzone pieniądze przeznaczyć na potrzeby i pomoc Rodzin z Ukrainy.

W ostatnim tygodniu zorganizowaliśmy w szkole akcję przygotowywania kanapek (750 sztuk), które zostały przekazane na granicę.

Dzięki organizacji akcji Dzieci dla dzieci udało nam się przygotować 160 pakietów słodyczy, które dzisiaj trafią w ręce dzieci poszkodowanych przez wojnę.

Historia dzieje się na naszych oczach, tworzymy ją wspólnie i  każdego dnia zdajemy sprawdzian z naszego człowieczeństwa.

Dziękujemy Wam Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy naszej Szkoły. Za chęć czynienia dobra. Za to, że Jesteście!

W myśl słów Dobro czyni się po cichu… działamy dalej!