Żegnamy lasy, łąki i pole.
Jutro, pojutrze będziemy w szkole.
Żegnamy góry, żegnamy morze.
Wracamy zdrowi, w świetnym humorze.
Piękne jest lato, miłe, wesołe.
Lecz dziś z radością witamy szkołę.

(Czesław Janczarski „Powitanie” )

3 września 2018 roku uczniowie rozpoczęli kolejny rok szkolny! Spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 9.00 uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem ks. Radka. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do szkoły, gdzie o godzinie 10.00 rozpoczął się apel.

Na inauguracji nowego roku szkolnego 2018/2019  obecni byli uczniowie, grono pedagogiczne i tłumnie zebrani rodzice.

Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu państwowego.  Następnie głos zabrała pani dyrektor Agata Adamska, która powitała wszystkich zgromadzonych. Szczególne słowa zostały skierowane do uczniów klas pierwszych, którzy zostali przedstawieni i serdecznie powitani w naszej szkole.

Uroczystość zakończono złożeniem życzeń z okazji nowego roku szkolnego – sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Następnie uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami. Tak oto rozpoczął się  kolejny rok nauki w naszej szkole!