Kochani Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!

Co roku spotykaliśmy się przed dniem 11 listopada na corocznym koncercie piosenki patriotycznej

pn. „Wspólnie śpiewajmy, dla tej co nie zginęła”. 

Na naszej hali widowiskowo – sportowej wspólnie z zaproszonymi gośćmi, którzy zawsze zaszczycali nas swoją obecnością, uroczyście odśpiewywaliśmy Hymn Polski, a następnie inne piękne pieśni przeplatane recytacjami mówiące o odwadze i niezłomnej walce bohaterów o wolną Polskę. Nigdy nie brakowało też tańców narodowych uświetniających tę piękną uroczystość.

W tym roku nie mogliśmy wspólnie i tak licznie celebrować tej ważnej dla nas Rocznicy Odzyskania Przez Polskę Niepodległości, ale każdy z nas czyni to przede wszystkim w gronie najbliższych, a co najważniejsze w swoich sercach. Postarajmy się więc dzisiaj oddać cześć naszej Ojczyźnie oraz Bohaterom, którzy oddali za Nią życie, poprzez wczytywanie się w słowa poezji, słuchając pięknych pieśni oraz wspominając dotychczasowe wspólnie przeżywane uroczystości.

W tym roku słowo „WOLNOŚĆ” nabiera nowego znaczenia, sytuacja w której się znaleźliśmy jest dla nas swego rodzaju lekcją życia, która na pewno na stałe zapisze się na kolejnych kartach historii naszego narodu. Teraz też walczymy o wspólne dobro – powrót do rzeczywistości wolnej od epidemii i lęku z nią związanego.

Dbajmy więc o podtrzymywanie naszych pięknych tradycji narodowych bądźmy dumni z naszego narodu, naszej historii, pomimo ograniczeń świętujmy dziś w naszych domach i sercach.

Co to jest Ojczyzna? – Oto ja ci powiem

Starzy ją zwali swym życiem, swym zdrowiem,

Służąc jej wiernie w złym i dobrym losie.

Co to jest Ojczyzna? – To twej chaty ściany,

To dach twój stary, słomą poszywany,

To zagon żyta, co cię karmi w głodzie,

Z rzeczki twej woda, co cię rzeźwi w lecie,

To piękność dziewcząt, co ci serce bodzie,

To twoje niebo najpiękniejsze w świecie,

Smak twego jabłka, cień twojej jabłoni,

To twoich sejmów trwałość i swoboda,

To twego ojca osiwiała broda. 

Ludwik Kondratowicz – „Co to jest Ojczyzna”

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Skip to content