„Czasu nie da się zatrzymać, ale warto wracać do chwil,
które pozostają w naszej pamięci na zawsze”

Każda rocznica skłania do zadumy i stanowi przyczynę refleksji nad mijającym czasem. Tak też było w naszej szkole 31 maja br., ponieważ obchodziliśmy 28 rocznicę nadania imienia. Uroczystość rozpoczęliśmy mszą świętą, pod przewodnictwem ks. Radosława Sokołowskiego, z udziałem całej społeczności szkolnej, pocztów sztandarowych oraz pana Andrzeja Gryniewicza burmistrza Miasta i Gminy Oleszyce. Następnie udaliśmy się do hali widowiskowo-sportowej, gdzie po odśpiewaniu hymnu głos zabrała pani dyrektor Agata Adamska, a uczniowie przedstawili program słowno-muzyczno-taneczny.
Zarówno ks. Radosław w homilii, jak i pani Dyrektor w swoim wystąpieniu podkreślili, jak wielki to zaszczyt i odpowiedzialność być uczniem szkoły, która nosi imię tak wielkiego Polaka, jakim był Jan Paweł II. Jego życie w sposób szczególny powinno być wyzwaniem dla nas – młodzieży, nauczycieli i wychowawców Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Oleszycach. Wielkość i świętość Jana Pawła II, jego autorytet, winny być fundamentem w wychowaniu do wartości. Powinniśmy budować swoje życie na wartościach, które zapewnią nam szczęście, pełny rozwój naszej osobowości. Niemniej wzruszające i ważne przesłanie w swoim programie artystycznym przekazali nam uczniowie.
Na zakończenie pani Dyrektor podziękowała panu burmistrzowi za obecność, nauczycielom i uczniom za pięknie przygotowaną część artystyczną oraz wszystkim obecnym za udział i wzorową postawę; wręczyła także nagrody i dyplomy uczniom, biorącym udział w różnych zewnętrznych konkursach.