W bieżącym roku przypada wiele okrągłych rocznic różnorodnych wydarzeń historycznych, o których warto pamiętać. Są wśród nich rocznice radosne, ale są też i tragiczne w skutkach dla losów naszej Ojczyzny.

Aby upamiętnić jak najwięcej z nich, proponujemy Wam konkurs szkolny z historii w aż trzech kategoriach. Każda grupa wiekowa będzie się zajmowała rocznicą lub rocznicami innego wydarzenia historycznego.

Pragniemy w ten sposób zachęcić Was, drodzy uczniowie, abyście jak najliczniej wzięli udział w tym konkursie podejmując równorzędną rywalizację z rówieśnikami w tej samej kategorii wiekowej.

Wierzymy, że poprzez udział konkursie, wzrośnie Wasze zainteresowanie n/w zagadnieniami oraz pogłębi wiedza z zakresu historii państwa polskiego.

Zapraszamy do lektury regulaminu oraz licznego udziału w konkursie.

W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy w szkole do Waszej dyspozycji.

Organizatorzy konkursu wewnątrzszkolnego
(nauczyciele historii)