XIV SZKOLNY KONKURS O PATRONIE SZKOŁY

JANIE PAWLE II

W czterdziestą rocznicę inauguracji pontyfikatu Jana Pawła II – 22 października 2018 r. w naszej szkole odbył się XIV Szkolny Konkurs o Patronie Szkoły pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”.

Do konkursu wiedzy przygotowało się 23 uczniów będących reprezentantami poszczególnych klas od IV do VIII. Uczniowie musieli wykazać się szczegółową wiedzą dotyczącą życia i pontyfikatu Jana Pawła II na forum całej społeczności szkolnej. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: p. dyr Agata Adamska, ks. Radosław Sokołowski i s. Ryszarda.

Po trzech etapach konkursu wyłoniono zwycięzców; I miejsce zdobyły dziewczynki z kl. VIb Aleksandra Wojtak i Oliwia Grabik, II miejsce przypadło kl. VIIb, którą reprezentowali Izabela Maciąg i Patryk Komenda, a III miejsce zdobyli uczniowie kl. Va,  Alicja Kurdziel i Michał Bosak.

Dla uczniów klas młodszych odbył się konkurs recytatorski. Przedstawiciele poszczególnych klas zaprezentowali jeden utwór o Janie Pawle II. Zmagania konkursowe oceniała komisja w składzie: przewodnicząca p. dyr Dorota Czajkowska ? Guszta, p. Teresa Pruchnik, p. Bernadetta Brzyska i p. Romuald Kornaga.

I miejsce zdobył Filip Birnbach z kl. I a, II miejsce Karolinka Kowalczuk kl. Ib, III miejsce przypadło Martynie Bąk z kl. IIIa.

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy i drobny upominek, a zwycięscy nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Konkurs przygotowała i prowadziła p. Monika Jezuit, którą wspierali p. Maria Żaczek, p. Janusz Gryniewicz i uczennica Weronika Żaczek. Dzieci do konkursu recytatorskiego przygotowywali wychowawcy klas.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !!!

Szkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II – 2018 r.

zobacz materiały konkurs wiedzy o JPII