Zakończyliśmy udział w projekcie #Teatr w sieci/Natenczas’23 realizowanym przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie współfinansowany przez Urząd Marszałkowski w Rzeszowie
Projekt wiązał się z udziałem uczniów o zdolnościach i predyspozycjach aktorskich
w warsztatach teatralnych oraz pokazach finałowych na deskach Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Realizacja projektu przebiegała etapowo: na początku warsztaty miały formę spotkań online z opiekunem artystycznym aktorem z ramienia teatru (w naszym przypadku to p. Kornel Pieńko), następnie aktorzy/opiekunowie artystyczni przyjeżdżali do nas, po czym szkoła wraz z uczniami brała udział w warsztatach na scenie teatru w Rzeszowie, na koniec w tzw. pokazach finałowych nasi młodzi aktorzy wystąpili na scenie Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Pokazy te miały formę konkursu, rywalizowały wówczas ze sobą szkoły z całego województwa podkarpackiego, które się zakwalifikowały do projektu. Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie naszej szkoły rozwijali swoje zdolności artystyczne pod opieką merytoryczną i artystyczną wysokiej klasy profesjonalistów.
W tym roku nasi uczniowie zaprezentowali się w etiudzie, pt. Pali się zrealizowanej na podstawie wiersza Jana Brzechwy. W pokazie tym wyróżnienie zdobyła Apolonia Czerkowska uczennica klasy III a.
W tym roku szkolnym w projekcie udział wzięli: Apolonia Czerkowska, Lena Olejnik, Oliwia Gancarz, Kacper Ilczyszyn, Filip Birnbach, Wojciech Walicki, Wiktoria Wawreńczuk, Milena Wit. Koordynatorem z ramienia szkoły była Dorota Czajkowska-Guszta.
Dziękujemy również Stowarzyszeniu Czas na pomoc za dofinansowanie udziału uczniów w projekcie.

zdjęcia

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Skip to content