To właśnie tego wieczoru

Gdy mróz lśni jak gwiazda na drodze.

Przy stołach są miejsca dla obcych,

Bo nikt być samotny nie może.

To właśnie tego wieczoru,

Gdy wiatr zimny śniegiem dmucha,

W serce człowieka i smutne

Cicha wstępuje otucha.

To właśnie tego wieczoru

Od bardzo wielu wieków

Pod dachem tkliwej kolędy

Bóg się rodzi w człowieku.

Nie ma w naszym kalendarzu świąt bardziej rodzinnych niż grudniowe święta Bożego Narodzenia. Wigilijny stół, przystrojona choinka, wspólnie śpiewane kolędy – to wszystko łączy, sprawia, że stajemy się lepsi, radośniejsi. 20 grudnia br. w naszej szkole odbyły się w klasach świąteczne spotkania wigilijne oraz przedstawienie bożonarodzeniowe w hali widowiskowo-sportowej dla całej społeczności szkolnej.

Po uroczystych klasowych kolacjach wigilijnych uczniowie wzięli udział w apelu świątecznym przygotowanym przez klasy III a i b (pod czujnym okiem pań wychowawczyń), a także przez zespół taneczny i muzyczny. Program artystyczny wprowadził w nastrój Bożego Narodzenia Uczniów, Rodziców, Grono Pedagogiczne i  Pracowników Szkoły.

Zgodnie z tradycją w stajence betlejemskiej znaleźli się Maryja i Józef, aniołowie i pastuszkowie. Przybyli także Trzej Królowie oraz dzieci. Cały występ wzbogaciły i uatrakcyjniły piękne kolędy i pastorałki oraz tańce.

Na zakończenie Pani Dyrektor złożyła całej społeczności szkolnej najserdeczniejsze życzenia, aby nadchodzące święta były czasem dobroci i pokoju, a w każdym z nas nie zabrakło miłości, życzliwości, wiary i nadziei na lepsze jutro. W Nowym Roku byśmy wszyscy byli obdarzeni błogosławieństwem Maleńkiej Dzieciny.