Wizyta Św. Mikołaja

Mikołajki to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Już dużo dużo wcześniej dzieci pisały listy do Mikołaja, w których przedstawiały swoje marzenia dotyczące upragnionych prezentów.

Chociaż za oknami brak śniegu 6 grudnia pojawił się długo oczekiwany gość – ,,prawdziwy”- św. Mikołaj. Dotarł on do szkoły z workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Na początku nasz gość udał się do  naszych najmłodszych, czyli do  dzieciaków z Oddziału Przedszkolnego. Wszystkie maluszki  bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Nie trwało to jednak długo. Już po chwili przedszkolaczki dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę i powiedziały wierszyki . Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały  prezent i musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze dzieci. W tym dniu każdy został obdarowany upominkiem. Dobroduszny staruszek nie zapomniał o nikim. Dla każdej klasy znalazły się paczki, które wszystkim dzieciom wręczał osobiście. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie go oczekują.

Podczas spotkania Mikołaj życzył wszystkim zdrowych i radosnych świąt Bożego Narodzenia. Obiecał, że powróci do nas za rok.

Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem.