Ogłoszenie wyników XXVII Konkursu Recytatorskiego Powiatu Lubaczowskiego Ulubione strofy, który odbył się w formie online. Zgłoszenia przyjmowane były do dnia 22 kwietnia br. w Miejskim Domu Kultury im. Aleksandra Sas Bandrowskiego w Lubaczowie.
Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i średnich z Powiatu Lubaczowskiego.

Jury w składzie :
1. Wiesława Olchowy – nauczyciel bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej w Lubaczowie
1. Małgorzata Kolczak – specjalista ds. edukacji leśnej Nadleśnictwa Lubaczów
3. Krzysztof Stępień – specjalista ds. kultury w Powiatowym Centrum Kultury w Lubaczowie

Po wysłuchaniu i obejrzeniu 85 prezentacji konkursowych postanowiło przyznać miejsca i wyróżnienia, wśród nagrodzonych artystów znaleźli się także uczniowie naszej szkoły:

W kategorii klas I – IV:

II miejsce – Filip Birnbach,
Wyróżnienia – Emilia Marciniec
W kategorii klas VI – VIII :

I miejsce – Helena Kowalczyk
Wyróżnienia – Gabriel Gryniewicz

Wszyscy uczestnicy otrzymują dyplomy za udział w konkursie. Laureaci: miejsc i wyróżnień otrzymują nagrody rzeczowe, które należy odebrać w dniach 4 – 5 maja br. (środa i czwartek ) od 8.00 – 15.00 oraz 6 maja br. (piątek) od 12.00 – 19.00.

Jury dziękuje recytatorom za zaangażowanie i wysoki poziom prezentowanych utworów. Dziękuje również nauczycielom, instruktorom, rodzicom za wsparcie młodych artystów, a sponsorom za ufundowanie nagród.

Organizator – Miejski Dom Kultury im. Aleksandra Sas Bandrowskiego w Lubaczowie
Współorganizator – Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie