XV SZKOLNY KONKURS

POŚWIĘCONY JANOWI PAWŁOWI II

Po raz piętnasty w naszej szkole w dniu wspomnienia Jana Pawła II –  22 października 2019r. odbyły się dwa konkursy. Dla klas IV – VIII Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły, a dla klas I-III Konkurs Recytatorski.

Materiał do konkursu wiedzy obejmował życie i pontyfikat Jana Pawła II oraz fragmenty Listu Apostolskiego „Rosarium Virginis Mariae”. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury: przewodnicząca p. dyr. Agata Adamska i p. Janusz Gryniewicz.

Młodsze dzieci recytowały wiesze Jana Pawła II i innych autorów o Janie Pawle II. Dzieci do konkursu recytatorskiego przygotowały wychowawczynie  klas. Uczniów oceniał jury w składzie: p. dyr. Dorota Czajkowska – Guszta – przewodnicząca, p. Bernadetta Brzyska i p. Romuald Kornaga.  Jury uczniowskie przyznające specjalnego anioła dla recytatora; Izabela Maciąg – przewodnicząca, Helena Kowalczyk i Gabriel Gryniewicz.

Wyniki konkursu wiedzy:

I miejsce – Patryk Komenda z kl. VIII b

II miejsce – Malwina Bąk i Aleksandra Łabędź z kl. IV a

III miejsce – Marta Sopel i Jakub Ozimek z kl. IV b

Wyniki konkursu recytatorskiego:

I miejsce – Filip Birnbach kl. II a i Iga Sopel kl. Ib

II miejsce – Dominika Jarmuż kl. I a

III miejsce – Karolina Kowalczuk kl. II b

Anioła od uczniów – Michał Uszkowski

Czasie obrad jury wysłuchaliśmy „Barkę” – ulubioną pieśni Jana Pawła II w wykonaniu Mai Karczmarz i Aleksandry Wojtak.

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy i drobny upominek, a zwycięscy nagrody książkowe. Konkurs przygotowała  i prowadziła p. Monika Jezuit przy współpracy z s. Bernadettą, p. Januszem Gryniewiczem, p. Marią Żaczek, p. Ryszardem Rydzikiem, p. Adamem Woszczakiemi i uczennicą Martyną Komendą.

Oba konkursy odbyły się pod hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego „Wstańcie, chodźmy!”. Społeczność szkolna ofiarami do puszek włączyła się także w dzieło pomocy zdolnej i niezamożnej młodzieży prowadzone przez Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia.