„POLSKIE SYMBOLE NARODOWE”

Włączając się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w szkolnej bibliotece został przygotowany konkurs historyczno – czytelniczy pod hasłem „POLSKIE SYMBOLE NARODOWE”. Został on skierowany do młodszych czytelników, których obowiązywała znajomość polskich legend oraz polskich symboli narodowych.
Nagrody książkowe i dyplomy otrzymali:
1 miejsce – Jakub Kozłowski z klasy 3a
2 miejsce – Lena Smyczyk z klasy 2b
3 miejsce – Marta Sopel z klasy 3b

MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH
W październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Również w naszej bibliotece, jak co roku z tej okazji, miały miejsce różne wydarzenia czytelnicze: spotkania, wystawki, quizy. Na zakończenie tego miesiąca zostały przeprowadzone konkursy:
– czytelniczy „Tropiciele książek” dla uczniów klas III – VIII (wśród uczestników zostały wylosowane dwie nagrody)
– czytelniczy ” Znane i lubiane wiersze Jana Brzechwy” również dla uczniów klas III – VIII
– plastyczny ” „Niezapomniane wiersze Jana Brzechwy” dla uczniów klas I – III
Najlepsi znawcy twórczości Jana Brzechwy i wykonawcy prac do jego wierszy otrzymali dyplomy i zostali nagrodzeni.

23 kwietnia z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich odbyły się w szkolnej bibliotece spotkania czytelnicze ( min. czytanie fragmentów nowości książkowych, zabawy czytelnicze). Został również  przeprowadzony konkurs plastyczny „Moja ulubiona książka”
Nagrodzeni zostali:
Klaudia Kantor
Wiktor Nieradka
Marlena Paryniak
Zofia Studencka

Wyróżnienia otrzymali:
Milena Skalij
Oliwia Sopel
Paweł Janowski
Szymon Jedynowicz

Wyniki konkursu bibliotecznego

W ogłoszonym przez szkolną bibliotekę konkursie pod hasłem: „Bohaterowie bajek Perraulta” – skierowanym do młodszych uczniów, wzięło udział 26 czytelników.
Nagrodzeni zostali:
1 miejsce – Ewa Wojtak
2 miejsce – Franciszek Matyaszek
3 miejsce – Szymon Jedynowicz
Wyróżnienia :
Angelika Wajs
Wiktor Nieradka
Lena Smyczyk
Michał Uszkowski
Tomasz Perżydło
Amelia Kwiatkowska
Hubert Hypiak

Wyniki konkursu

Przeprowadzony w kwietniu konkurs biblioteczno-historyczny na wykonanie ściennej gazetki w związku z obchodzonym ROKIEM KONFEDERACJI BARSKIEJ– został rozstrzygnięty.
Nagrody otrzymały uczennice reprezentujące klasę 6b:
Justyna Stec, Justyna Cichocka, Martyna Komenda, Karolina Borysowicz oraz Angelika Wójcik.

Ogólnopolski konkurs plastyczny „Ilustracja do książki Adama Bahdaja”

W ogólnopolskim konkursie plastycznym „Ilustracja do książki Adama Bahdaja” zostały nagrodzone prace 3 uczniów naszej szkoły, otrzymali je:
– Rafał Paryniak nagroda /w kategorii 9-12 lat/
– Nikola Birnbach nagroda /w kategorii 13- 15 lat/

– Michalina Czajkowska wyróżnienie /w kategorii 9-12 lat/

Opiekę nad konkursem sprawowały: p. Lidia Paryniak i p. Renata Kisała

KONKURS CZYTELNICZY
Rozpoczął się już rok 2018, w którym obchodzimy 100 rocznicę urodzin polskiego autora książek dla dzieci i młodzieży – Adama Bahdaja
Z tej okazji ogłaszamy konkurs czytelniczy dotyczący życia i twórczości pisarza pod hasłem „Niezwykłe przygody z panem Adamem”.
Chętnych uczniów z klas IV – VII zapraszamy do zapoznania się z życiorysem pisarza oraz jego różnorodną twórczością i do wzięcia udziału w konkursie  ( zgłoszenia przyjmowane są w szkolnej bibliotece). Konkurs zostanie przeprowadzony 22 stycznia.