MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM

10 kwietnia 2024 roku  odbyły się w Oleszycach eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom.

Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach:
I grupa uczniowie szkół podstawowych, klasy I-IV,
II grupa uczniowie szkół podstawowych, klasy V-VIII

W eliminacjach brało udział 5 uczniów naszej szkoły.

I grupa uczniowie szkół podstawowych, klasy I-IV udział wzięła Gancarz Marika i Lorenc Kinga

II grupa uczniowie szkół podstawowych, klasy V-VIII udział wzięli: Paweł Janowski, Jarmuż Dominika i Gancarz Oliwia

Gancarz Marika oraz Lorenc Kinga zajęły I i II miejsce w eliminacjach gminnych w grupie I natomiast Paweł Janowski zajął I miejsce a Oliwia Gancarz – II miejsce w eliminacjach gminnych w grupie II. Cała czwórka uczestników awansowała do kolejnego etapu turnieju i będzie reprezentować szkołę i gminę w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 19 kwietnia w Lubaczowie.
Zwycięzcy i uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.

19 kwietnia 2024 roku  w Lubaczowie odbyły się finały eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom.

Rywalizacja toczyła się w trzech grupach:
I grupa uczniowie szkół podstawowych, klasy I-IV,
II grupa uczniowie szkół podstawowych, klasy V-VIII
III grupa uczniowie szkół ponadpodstawowych.

W eliminacjach brało udział 4 uczniów naszej szkoły.

I grupa uczniowie szkół podstawowych, klasy I-IV udział wzięła Marika Gancarz i Kinga Lorenc

II grupa uczniowie szkół podstawowych, klasy V-VIII udział wziął Paweł Janowski i Oliwia Gancarz

Paweł Janowski zajął I miejsce w eliminacjach powiatowych w grupie II i będzie reprezentował szkołę i cały powiat w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 17 maja w Sanoku.
Finaliści otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy ufundowane przez sponsorów.

WYSTĘPY  ZESPOŁU  „CZERWONE KORALE”

Podczas ferii dziewczyny ze szkolnego zespołu tanecznego „Czerwone korale” miały możliwość zaprezentowania się  podczas dwóch koncertów walentynkowych towarzysząc zespołowi wokalnemu „Cztery Pory Roku”. Pierwszy koncert odbył się 4 lutego 2024 r. w świetlicy wiejskiej 

w Łukawcu, drugi 11 lutego w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Oleszycach. Prawie miesiąc póżniej na uroczystym spotkaniu z burmistrzem miasta p. Andrzejem Gryniewiczem wystąpiły z okazji Dnia Kobiet w M-GOK w Oleszycach. 

Bezpieczeństwo w Internecie

5 marca gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Policji – specjalistę ds. nieletnich p. sierżant Elżbietę Huber z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie oraz dzielnicowych Komisariatu Policji w Oleszycach st. asp. Krzysztofa Witko oraz sierż. szt. Adama Antosza.
Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się, jakie mają prawa i obowiązki w świetle prawa, kto i kiedy ponosi odpowiedzialność prawną oraz zostali uświadomieni jakie zachowania uważa się za ryzykowne,
jakie konsekwencje grożą za nieprzestrzeganie prawa i regulaminów szkolnych.
Pogadanka dotyczyła także tematyki bezpieczeństwa w Internecie m.in. odpowiedzialności za niewłaściwe korzystanie i zachowania w sieci. Dzieci dowiedziały się o zagrożeniach na jakie mogą być narażone, a także o sposobach reagowania na nie. Prowadzący pogadankę uświadomili uczniom, że mają prawo czuć się bezpiecznie w domu, w szkole i na ulicy, a także, że mogą liczyć na pomoc ludzi i organizacji, które są do tego powołane. Dziękujemy zaproszonym gościom za poświęcony czas i przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Wierzymy, że profilaktyka prowadzona przez specjalistów w dużym stopniu przyczyni się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i niebezpiecznych wśród uczniów, że pozytywnie wpłynie na zachowanie dzieci w szkole, w drodze do szkoły jak i poza nią.

 

Spektakl teatralny „Kot w butach”

29 lutego 2024r. uczniowie klas 0-III udali się na spektakl teatralny „Kot w butach”, do Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie. Baśń w wykonaniu aktorów z Katolickiego Teatru Edukacyjnego w Krakowie niezwykle zachwyciła naszych uczniów.  Atrakcyjne widowisko słowno – muzyczne opowiadało o przygodach zabawnego kota. Aktorzy wspaniale oddali charakter postaci, w które się wcielali. Piękna sceneria, barwne i śmieszne  stroje,  ciekawe teksty aktorów przeplatane były wesołymi, rytmicznymi piosenkami i tańcem. Bajka dostarczyła wszystkim przybyłym młodym widzom  nie tylko rozrywki, ale miała także duże walory wychowawcze. Jak w każdej baśni, był  ukryty morał, będący wskazówką postępowania dla młodego odbiorcy: bez względu na to, jak źle ułoży się nam los, musimy wierzyć we własne siły, bo z najgorszych nawet opresji można znaleźć wyjście.

IV Świąteczna Gala Talentów

W środę 24 stycznia Miejski Dom Kultury w Lubaczowie gościł uczestników IV Świątecznej Gali Talentów. Poprzednie gale adresowane były do uczniów ze szkół podstawowych i średnich, ale tylko z miasta Lubaczowa, natomiast w obecnym roku poszerzono zasięg i wzięli w nim udział uczniowie z całego powiatu lubaczowskiego.   Zgłoszono 120 prezentacji w kategoriach recytacji, piosenki, tańca i prac plastycznych. Uczestnicy prezentowali utwory o tematyce zimowej, bożonarodzeniowej lub noworocznej. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: 

 – Apolonia Czerkowska, która za najlepszą recytację w kategorii klas I-IV zajęła I  miejsce oraz

Hanna Żurawel, której przypadło II miejsce w kategorii talent wokalny klas I – IV.

Do konkursu Polę i Hanię przygotowywała  P. Maria Żaczek.

Świąteczna Gala Domu Kultury w Lubaczowie okazała się niezapomnianym wydarzeniem. To była prawdziwa eksplozja talentów.

Naszym dziewczynom gratulujemy i życzy dalszych sukcesów. 

ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA
                                   
  23 stycznia 2024r. Dziadkowie złożyli wizytę wnukom w oddziale ,”0″ Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Oleszycach.
  Tego dnia miała miejsce wzruszająca uroczystość przygotowana przez wnuków dla Dziadków, którzy właśnie celebrowali swoje święto.
  Na wstępie Pani dyrektor Agata Adamska przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami. 
Z kolei wychowawczyni złożyła serdeczne życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom i zaprosiła do wysłuchania montażu słowno-muzycznego pt. „Kochanej Babci, kochanemu Dziadkowi”
  Dzieci przygotowały program artystyczny, a były w nim zawarte najpiękniejsze życzenia wyrażone wierszem i piosenką. Wnuki miały okazję podziękować swoim Dziadkom za poświęcony im czas, wspólną zabawę, miłość oraz docenić ich wieloletnią troskę. Życzyły im dużo zdrowia, miłości najbliższych i pogody ducha na każdy dzień.  Część artystyczna była okazją, która wzruszyła naszych gości, sprawiła, że serca Babć i Dziadków wypełniły się radością, a na ich twarzach pojawiły się łzy wzruszenia.
  Oprócz montażu słowno-muzycznego Szanowni Dziadkowie wzięli udział w konkursie, w którym wykonywali czynności związane z pieczeniem szarlotki. Dzieci jednogłośnie stwierdziły, iż smak tego ciasta zawsze kojarzy im się z Babcią i dlatego go tak bardzo lubią.
  Wnuki mocno kibicowały swoim Dziadkom. W nagrodę wręczyły im pamiątkowe medale.
Pod koniec uroczystości wnuki zaprosiły wszystkich gości do wspólnej zabawy.
Obdarowały ponadto swoich Dziadków, upominkami, przygotowanymi własnoręcznie, a były to piękne laurki z życzeniami. Dodatkowo wręczyły im świeże kwiaty-tulipany.
  Uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek, podczas którego nie brakowało okazji do rozmów i wspomnień.
Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.
Mamy nadzieję, iż wspomnienia z tych wspólnych chwil na długo pozostaną w pamięci Dziadków.
  W przyjęciu gości pomagali nam Rodzice-Panie, które zaangażowały się w to przedsięwzięcie. Wszystkim składamy serdeczne podziękowania.

zdjęcia

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Skip to content