IV Świąteczna Gala Talentów

W środę 24 stycznia Miejski Dom Kultury w Lubaczowie gościł uczestników IV Świątecznej Gali Talentów. Poprzednie gale adresowane były do uczniów ze szkół podstawowych i średnich, ale tylko z miasta Lubaczowa, natomiast w obecnym roku poszerzono zasięg i wzięli w nim udział uczniowie z całego powiatu lubaczowskiego.   Zgłoszono 120 prezentacji w kategoriach recytacji, piosenki, tańca i prac plastycznych. Uczestnicy prezentowali utwory o tematyce zimowej, bożonarodzeniowej lub noworocznej. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice:

– Apolonia Czerkowska, która za najlepszą recytację w kategorii klas I-IV zajęła I  miejsce oraz

Hanna Żurawel, której przypadło II miejsce w kategorii talent wokalny klas I – IV.

Do konkursu Polę i Hanię przygotowywała  P. Maria Żaczek.

Świąteczna Gala Domu Kultury w Lubaczowie okazała się niezapomnianym wydarzeniem. To była prawdziwa eksplozja talentów.

Naszym dziewczynom gratulujemy i życzy dalszych sukcesów.

ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA

23 stycznia 2024r. Dziadkowie złożyli wizytę wnukom w oddziale ,”0″ Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Oleszycach.
  Tego dnia miała miejsce wzruszająca uroczystość przygotowana przez wnuków dla Dziadków, którzy właśnie celebrowali swoje święto.
  Na wstępie Pani dyrektor Agata Adamska przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami.
Z kolei wychowawczyni złożyła serdeczne życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom i zaprosiła do wysłuchania montażu słowno-muzycznego pt. „Kochanej Babci, kochanemu Dziadkowi”
  Dzieci przygotowały program artystyczny, a były w nim zawarte najpiękniejsze życzenia wyrażone wierszem i piosenką. Wnuki miały okazję podziękować swoim Dziadkom za poświęcony im czas, wspólną zabawę, miłość oraz docenić ich wieloletnią troskę. Życzyły im dużo zdrowia, miłości najbliższych i pogody ducha na każdy dzień.  Część artystyczna była okazją, która wzruszyła naszych gości, sprawiła, że serca Babć i Dziadków wypełniły się radością, a na ich twarzach pojawiły się łzy wzruszenia.
  Oprócz montażu słowno-muzycznego Szanowni Dziadkowie wzięli udział w konkursie, w którym wykonywali czynności związane z pieczeniem szarlotki. Dzieci jednogłośnie stwierdziły, iż smak tego ciasta zawsze kojarzy im się z Babcią i dlatego go tak bardzo lubią.
  Wnuki mocno kibicowały swoim Dziadkom. W nagrodę wręczyły im pamiątkowe medale.
Pod koniec uroczystości wnuki zaprosiły wszystkich gości do wspólnej zabawy.
Obdarowały ponadto swoich Dziadków, upominkami, przygotowanymi własnoręcznie, a były to piękne laurki z życzeniami. Dodatkowo wręczyły im świeże kwiaty-tulipany.
  Uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek, podczas którego nie brakowało okazji do rozmów i wspomnień.
Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.
Mamy nadzieję, iż wspomnienia z tych wspólnych chwil na długo pozostaną w pamięci Dziadków.
  W przyjęciu gości pomagali nam Rodzice-Panie, które zaangażowały się w to przedsięwzięcie. Wszystkim składamy serdeczne podziękowania.