IZABELA MACIĄG

W OGÓLNOPOLSKIM FINALE

   Od kilku lat w diecezji zamojsko- lubaczowskiej odbywają się konkursy dotyczące życia bł. Karoliny Kózkówny organizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Młodsi uczniowie naszej szkoły co roku biorą udział w kategorii plastycznej i plastyczno ? poetyckiej odnosząc duże sukcesy.  

   W tym roku po raz pierwszy konkurs ma rangę ogólnopolską i  jest pod hasłem ?Wierność błogosławionej Karoliny Kózki i męstwo św. Stanisława Kostki?. Dzieci klas I-VI przygotowały na konkurs prace plastyczne i wiersze. Dla uczniów klas VII, VIII i III Gimnazjum odbył się konkurs wiedzy.

   Po eliminacjach szkolnych naszą szkołę na etapie diecezjalnym reprezentowała Izabela Maciąg z kl. VIIb. W Zamościu 29 października Iza pisała test wiedzy wraz z ok. 140 osobami z całej diecezji. Uczennica zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego zdobywając 38 punktów na 45 możliwych. Był to 5 najlepszy wynik w tej kategorii, a Iza jest jedną z pięciu najmłodszych uczestniczek etapu ogólnopolskiego z naszej diecezji. Finał konkursu odbędzie się w Zamościu 19 listopada 2018 r. wtedy też rozstrzygnie się konkurs w kategorii plastycznej i poetyckiej.  

    Wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów, a Izie gratulujemy tego co już osiągnęła i trzymamy kciuki za finał.  


Wyniki II edycji konkursu powiatowego
„Autorytet mojego regionu, autorytet mojego kraju”

W dniu 24 września 2018 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lisich Jamach odbyła się II edycja konkursu powiatowego ku pamięci prof. Franciszka Misztala „Autorytet mojego regionu, autorytet mojego kraju…”.

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół z terenu powiatu lubaczowskiego – łącznie
14 uczniów, w tym 3 uczniów z naszej szkoły z klasy III b (oddziały gimnazjalne):
Julia Klojzy, Paulina Kozimala, Damian Butyński. Uczestnicy musieli zmierzyć się z testem wiedzy na temat życiorysu prof. Franciszka Misztala, a także wykazać się kreatywnością
w pytaniu przygotowanym z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Laureatem I miejsca została nasza uczennica Julia Klojzy i tym samym obroniła tytuł uzyskany w ubiegłym roku. Wyróżnienia uzyskała Paulina Kozimala.

5 października 2018 roku w Lisich Jamach uroczyście obchodzono Dzień Patrona Gimnazjum prof. Franciszka Misztala. W trakcie uroczystości nasi „mistrzowie” otrzymali nagrody
za wspaniała postawę i osiągnięcia w konkursie. Uczniów do konkursu przygotował Pan Tymoteusz Furgała.

Wszystkim dziękujemy za rozsławianie imienia naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów w startach w innych konkursach.


Podsumowanie I Gminnego Konkursu Matematycznego „Matematyka jest ok.”

Organizatorami konkursu byli nauczyciele matematyki ze Szkoły Podstawowej w Oleszycach we współpracy z nauczycielami matematyki ze Szkoły Podstawowej w Zalesiu i Starych Oleszycach.

Celem konkursu było podnoszenie matematycznych umiejętności, rozwijanie zainteresowań i predyspozycji uczniów oraz uaktywnienie ich w zakresie rywalizacji ze swoimi rówieśnikami z innych szkół.

Konkurs składał się z dwóch etapów: I – szkolnego i II – gminnego.  Był przeznaczony dla uczniów klas IV szkół podstawowych z terenu gminy Oleszyce.

W pierwszym etapie, który odbył się 22 maja 2018 roku startowało 41 czwartoklasistów (30 ze SP w Oleszycach, 5 ze SP w Starych Oleszycach i 6 ze SP w Zalesiu). Do drugiego etapu zakwalifikowało się 21 uczniów (17 ze SP Oleszycach, 3 ze SP w Zalesiu i 1 ze SP w Starych Oleszycach).

Finał konkursu (II etap) odbył się 5 czerwca w Szkole Podstawowej w Oleszycach. Uczniowie rozwiązywali 10 problemowych zadań otwartych, w których mogli maksymalnie uzyskać 35 punktów.

Komisja konkursowa w składzie: Danuta Mulińska, Magdalena Żaczek i Janusz Gryniewicz zgodnie z regulaminem wyłoniła zwycięzców:

I miejsce Mikołaj Młodowiec – klasa IV c SP Oleszyce – 30 punktów,

II miejsce Fabian Stachów – klasa IV SP Zalesie – 24 punkty,

III miejsce Maciej Kubis – klasa IV SP Zalesie – 21 punktów,

IV miejsce Oliwia Petranik – klasa IV c SP w Oleszycach i Jakub Lorenc – klasa IV c SP w Oleszycach – 20 punktów.

Wszystkim uczestnikom i laureatom gratulujemy wiedzy i chęci. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach i olimpiadach matematycznych.

zobacz zdjęcia


LAUREACI OLIMPIADY 

    W dniu 26 marca 2018 r. w szkołach w całej Polsce została przeprowadzona ogólnopolska olimpiada wiedzy o Janie Pawle II. W sumie brało w niej udział ponad 6100 uczniów. Celem olimpiady było pogłębienie wiedzy o życiu i posłudze papieskiej Jana Pawła II wśród młodzieży szkolnej.

   Naszą szkołę w olimpiadzie reprezentowało 13 uczniów. W tym gronie znalazło się 3 laureatów: Aleksandra Wojtak z kl. Vb, Patryk Komenda z kl. VIb i Oliwia Grabik kl. Vb. Uczennice  Alicja Kurdziel z kl. IVa, Nikola Birnbach z kl. VIIa i Natalia Dobosz z kl. VIIb. zdobyły punkty powyżej średniej krajowej.            

     Wszystkim uczestnikom olimpiady serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników i  życzymy sukcesów  w kolejnym roku szkolnym.


 

 

Podsumowanie wewnątrzszkolnego konkursu historycznego
„100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości 1918-2018”

W bieżącym roku obchodzimy 100-lecie niepodległości Polski. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowany został wewnątrzszkolny konkurs historyczny, w którym biorący w nim udział uczestnicy (startujący w różnych kategoriach wiekowych) mieli za zadanie przygotować prezentację multimedialną. 18 maja jury, w składzie: Pan Tymoteusz Furgała, Pani Danuta Harasymowicz i Pan Lucjan Mularz, ogłosiło wyniki konkursu.

Wszystkich uczestniczących w konkursie było 25 i wszyscy za udział otrzymali celujące oceny z przedmiotu historia, zaś laureaci pierwszych miejsc dodatkowo dyplomy oraz nagrody książkowe wręczone przez Panią Dyrektor 30 maja na uroczystej akademii
z okazji święta szkoły.

Lista laureatów i uczestników konkursu:

Kategoria I (kl. IV – V) – laureaci (nagrodzeni stopniem, dyplomem, nagrodą książkową)

 1. Czajkowski Michał – IV b
 2. Stupak Maja – IV a
 3. Błaż Jakub -V b, Harasymowicz Anna – V b (pozostali uczestnicy nagrodzeni stopniami z przedmiotu)
  Grabik Oliwia – V b, Wajs Amelia – IV a, Gryniewicz Gabriel – IV c, Tarnawska Julia – IVa, Bobecka Julia – IV a, Zawitkowska Urszula -IV c, Żurawel Zuzanna – IV a,
  Hulak Amelia -IV a, Czerniak Jakub – IV b)

Kategoria II (kl. VI – VII) – laureaci (nagrodzeni stopniem, dyplomem, nagrodą książkową)

 1. Żaczek Weronika – VII a
 2. Lorenc Karolina – VII b
 3. Wawreńczuk Patryk – VI b

Kategoria III (kl. gim.) – laureaci (nagrodzeni stopniem, dyplomem, nagrodą książkową)

 1. Borowiec Julia – III c
 2. Kalita Patryk – III b
 3. Błaż Jagoda – III c (pozostali uczestnicy nagrodzeni stopniami z przedmiotu)

(Klojzy Julia – IIb, Bednarz Karolina – IIIc, Stachniak Ewelina – IIb, Kowal Stanisława – IIa, Kurak Katarzyna – III c, Maciąg Julia – II a)

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i wykonaną pracę,
a laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


 

 

 

 

 

 

 

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich odbyły się w szkolnej bibliotece spotkania czytelnicze ( min. czytanie fragmentów nowości książkowych, zabawy czytelnicze). Został przeprowadzony również konkurs plastyczny „Moja ulubiona książka”
Nagrodzeni zostali:
Klaudia Kantor
Wiktor Nieradka
Marlena Paryniak
Zofia Studencka

Wyróżnienia otrzymali:
Milena Skalij
Oliwia Sopel
Paweł Janowski
Szymon Jedynowicz


11 maja został rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkurs Plastyczny , który odbył się z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci pt. ” Ilustracja do książki Agnieszki Tyszki”
Uczennica naszej szkoły – NATALIA  DOBOSZ z klasy VII otrzymała nagrodę ( w grupie III 13 – 16 lat) za wykonanie  ilustracji do książki pt. ” M jak dżeM”.     
                                                   

Gratulujemy!


„Kangur Matematyczny”

Nasi uczniowie co roku biorą udział w międzynarodowym konkursie matematycznym ?Kangur Matematyczny?. Także w tym roku osiągnęli w nim bardzo dobre wyniki.

W kategorii „Maluch” (klasy 3-cie) uczennica Helena Kowalczyk zdobyła wyróżnienie. W tej samej kategorii (klasy 4-te) uczeń Mikołaj Młodowiec uzyskał wynik bardzo dobry. Jest to najwyższy wynik w szkole. W kategorii „Beniamin” (klasy 6-te) wyróżnienie zdobył Patryk Wawreńczuk. Wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

zobacz zdjęcia

 


GRATULACJE

Uczniowie naszej szkoły (Jagoda Błaż – III c, Paulina Baran – III a,
Katarzyna Gacek – III b, Kamil Marciniec – III b
) 27 kwietnia 2018 roku wzięli udział
w finale II edycji Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Od unii lubelskiej do Unii Europejskiej” pod hasłem „Sapere aude! Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem”, który odbył się w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Nasi uczniowie zostali finalistami w/w konkursu. Opiekę merytoryczną sprawował Pan Tymoteusz Furgała.

Serdecznie wszystkim gratulujemy!!!

 

„Co nam wiosną w duszy gra”

XXIII konkurs recytatorski powiatu lubaczowskiego już za nami.

Konkurs zgromadził wielu miłośników recytacji (56  – pięćdziesięciu sześciu), a wśród nich również uczniów naszej szkoły, którzy zostali laureatami i powalczą w czerwcu br. o tytuł – Recytatora Roku 2018.

A są nimi: Helena Kowalczyk klasa III a – III miejsce (opiekun M. Żaczek) i Gabriel Gryniewicz klasa IVc – III miejsce (opiekun D. Czajkowska_Guszta).

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy  dalszych sukcesów.

Podziękowania składamy nauczycielom i rodzicom, którzy w dużej mierze przyczynili się do uzyskania tych wysokich wyników.

 

 

KONKURS RECYTATORSKI W PARACH Z PODZIAŁEM NA ROLE

20 marca 2018 r., w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Oleszycach, odbył się VII Gminny Konkurs Recytatorski w parach z podziałem na role dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Przesłuchania konkursowe odbywały się w III kategoriach: szkoły podstawowe klasy I-III, IV-VII i gimnazjum.

Jury w składzie:

Urszula Kopeć – Zaborniak – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Cieszanowie,
Maria Baran – dr nauk humanistycznych – dyrektor Zespołu Szkół w Oleszycach,
Irena Janiszkiewicz – dyrektor Miejsko -Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleszycach, oceniało poszczególnych recytatorów, przyznając punkty za dobór repertuaru, interpretację, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

Uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:

II miejsce zajęła para: Helena Kowalczyk i Bartosz Bosak klasa III a – Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Oleszycach? utwór Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka? – nauczyciel prowadzący M. Żaczek

W tej kategorii przyznane zostały dwa wyróżnienia:

Katarzyna Kurdziel i Michał Grabowicz klasa III a – utwór Leszka Sulima Ciundziewickiego „Z pamiętnika polnego konika” (fragment) – nauczyciel prowadzący M. Żaczek

Malwina Bąk i Jakub Kozłowski klasa II a – utwór Jana Brzechwy „Żuraw i Czapla” – nauczyciel prowadzący K. Sopel

W kategorii klas IV-VII I miejsce wywalczyła para Michał Bosak i Mateusz Bosak klasa IV a – utwór Rene, Goscinny „Mikołajek” (fragment) – nauczyciel prowadzący B. Brzyska

I miejsce ex aequo otrzymała para: Gabriela Salach i Agata Posobkiewicz kl. IV a – Jan Brzechwa „Mysikrólik”, a także Zofia Gołas i Rafał Paryniak kl. IV b – utwór Jana Brzechwy „Rozrzutny wróbel” – nauczyciel prowadzący B. Brzyska

III miejsce para: Nikola Birnbach i Weronika Żaczek z klasy VII – autor Nieznany „Parodia Kopciuszka” –  nauczyciel prowadzący T. Pruchnik

Jako ostatnia grupa wystąpiła młodzież gimnazjalna zdobywając następujące miejsca:

I miejsce wywalczyły Julia Borowiec i Karolina Bednarz klasa III c – John Connoly „Wrota” – nauczyciel prowadzący A. Buksak

II miejsce otrzymał duet Aleksandra Karwan i Patrycja Rogowska klasa IIIc – „Oskar i pani Róża” Eric-Emmanuel Shmitt – nauczyciel prowadzący A. Buksak. Po ogłoszeniu werdyktu zrobiono pamiątkowe zdjęcia i wręczono nagrody.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

 

 

 

Dużym zainteresowaniem cieszyła się tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ?Młodzież zapobiega pożarom?. W eliminacjach gminnych, które odbyły się w Ośrodku Kultury w Oleszycach, wzięło udział 21 uczestników.

Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych musieli rozwiązać test zawierający zagadnienia z zakresu przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru oraz praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, a także poznawanie tradycji oraz organizacji ochrony przeciwpożarowej.

W najmłodszej kategorii (klasy I-VI szkół podstawowych) zwyciężył Patryk Wawreńczuk.

W drugiej grupie wiekowej (klasy VII oraz gimnazjum) pierwsze miejsce zajął Kacper Buksak,  drugi był Sebastian Skiba.

Zwycięzcy poszczególnych grup zakwalifikowali się do etapu powiatowego konkursu.

Gratulujemy

 

15.03.2018 roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXVII edycji  Międzynarodowego Konkursu ?Kangur Matematyczny 2018?. 

Do udziału w tegorocznej edycji przystąpiło 30 uczniów szkoły podstawowej:

20 w kategorii ?Maluch?, 9 w kategorii ?Beniamin? oraz 1 w kategorii ?Kadet? .

W zmaganiach umysłów ścisłych liczyła się wiedza, bystrość oraz spryt pomagające rozwikłać najbardziej skomplikowane zadania.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w ciągu dwóch miesięcy.

 

6 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Oleszycach odbył się konkurs historyczno-przyrodniczy „Polska moja Ojczyzna – przeszłość i teraźniejszość. Wolna i Niepodległa – 100lecie odzyskania niepodległości”. W konkursie wzięło udział 14 uczniów i uczennic ze szkół powiatu lubaczowskiego.

 • I miejsce zajął Mateusz Kornaga ze Szkoły Podstawowej w Lisich Jamach, który zdobył 81 pkt.
 • II miejsce zajął Oskar Hejnowicz ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Oleszycach zdobywając 75 pkt.
 • III miejsce zajęła Martyna Rozner ze Szkoły Podstawowej w Rudzie Różanieckiej, która zdobyła 70 pkt.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy pamiątkowe oraz nagrody książkowe.

zobacz zdjęcia

 

Sukces Heleny Kowalczyk i Gabriela Gryniewicza w konkursie recytatorskim

Ogromna wrażliwość artystyczna, dbałość o piękno języka i mowy ojczystej oraz ukochanie poezji, a przede wszystkim znakomita i poruszająca recytacja przyczyniła się do odniesienia sukcesu
w etapie regionalnym VI Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Karola Wojtyły  i o Janie Pawle II przez:

Gabriela Gryniewicza  klasa IV – I miejsce;

Helenę Kowalczyk klasa III – II miejsce.

Konkurs odbył się 6 marca br. w Szkole Podstawowej w Ulanowie dla uczniów szkół, noszących imię Jana Pawła II z całego województwa podkarpackiego i części świętokrzyskiego.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w finale ogólnopolskim, który odbędzie się
w Toruniu.

Podziękowania składamy nauczycielom p. D. Czajkowskiej – Guszcie i p. M. Żaczek oraz rodzicom, którzy w dużej mierze przyczynili się do uzyskania tych wysokich wyników.

Konkurs Wiedzy o Biblii i Kościele

Za nami już dwa etapy XXV Diecezjalnego Konkursu Wiedzy o Biblii i Kościele ?Maryja, Matka Kościoła?. W listopadzie 2017 r. odbył się etap szkolny w którym z diecezji zamojsko-lubaczowskiej w kategorii I (kl. IV-VI) wzięło udział 614 uczniów z 85 szkół podstawowych. W gronie 50 uczestników zakwalifikowanych do kolejnego etapu byli uczniowie naszej szkoły Alicja Kurdziel z kl. IVa i Patryk Komenda z kl. VIb. Dnia 6 lutego 2018r. w Szkole Podstawowej Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim odbył się etap powiatowy podczas którego Patryk Komenda zdobył wymaganą liczbę punktów i znalazł się w gronie 22 uczniów zakwalifikowanych do etapu diecezjalnego. Natomiast Alicja była jedną z dwóch uczennic klas najmłodszych, które reprezentowały swoje szkoły na etapie powiatowym. Uczniów do konkursu przygotowywały katechetki s. Stanisława i p. Monika Jezuit.

Uczniom dziękujemy i gratulujemy!

Patrykowi życzymy powodzenia w Zamościu!

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.