Ministranci z Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Oleszycach a zatem i uczniowie naszej szkoły zdobyli 3 miejsce w Rzeszowie na Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza o puchar KNC 2018 w kategorii Ministrant (2006-2010). . Udział w rozgrywkach finałowych o Puchar KnC poprzedzony był eliminacjami rozgrywanymi w poszczególnych diecezjach, stąd też sam wyjazd do Rzeszowa był ogromnym sukcesem.  Chłopcy w składzie: Remigiusz Pawełko, Mikołaj Młodowiec, Sławomir Żuk, Norbert Sopel, Rafał Paryniak, Dominik Smoliniec, Maksymilian i Mateusz Warcaba, Jan Różański, Jakub Lorenc, Patryk Guzy, Łukasz Gryniewicz  trenowani przez ks. Radosława Sokołowskiego  grali o najwyższe trofeum  – Puchar czasopisma ministranckiego KNC – „Króluj Nam Chryste”. W tym roku się nie udało, przegrali mecz półfinałowy i zagrali w tzw. „małym finale”  zdobywając brązowy medal mistrzostw. Jest to na pewno ogromny sukces. Gościem honorowym mistrzostw był znamy dziennikarz sportowy TVP-Pan Rafał Patyra. Z jego rąk odebraliśmy serdeczne gratulacje oraz brązowe medale.

XIII Mistrzostwa Polski LSO o Puchar KnC – mecz o trzecie miejsce

komentuje: Rafał Patyra

XIII Mistrzostwa Polski LSO o Puchar KnC – dekoracja

XII DRUŻYNOWY POWIATOWY TURNIEJ SZACHOWY o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Oleszyce i Starosty Lubaczowskiego

20 kwietnia 2018 r. w MGOK w Oleszycach odbył się XII DRUŻYNOWY TURNIEJ SZACHOWY o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Oleszyce i Starosty Lubaczowskiego.

Turniej odbył się w dwóch kategoriach wiekowych klasy I-III oraz klasy IV-VII.

W turnieju uczestniczyło 22 uczniów ze SP Oleszyc i Starych Oleszyc.

W kategorii klasy I-III zwyciężyła drużyna SP z Oleszyce w składzie: Michał Śliwa, Jakub Kozłowski, Łukasz Snopkowski, Malwina Bąk

• II miejsce zajęła drużyna SP z Oleszyc w składzie:  Bartosz Harasymowicz, Michał Sitarz, Leon Mitan, Aleksandra Łabędź

W kategorii klas IV-VII zwyciężyła drużyna SP z Starych  Oleszyc w składzie: Kacper Świstowicz, Patryk Osiowy, Sebastian Olejnik, Katarzyna Kalińska

• II miejsce  drużyna  SP z Oleszyc w składzie: Patryk Guzy, Bartłomiej Jedynowicz, Jakub Błaż, Katarzyna Kurdziel
  • III miejsce SP z Oleszyc w składzie: Radosław Butyński, Kacper Paryniak, Gabriel Gryniewicz, Alicja Kurdziel.
  • IV miejsce SP z Starych Oleszyc w składzie: Igor Rokosz, Adrian Siudy.

Burmistrz Miasta i Gminy Oleszyce wręczył zwycięskim drużynom Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Oleszyce i Starosty Lubaczowskiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale, dyplomy, oraz pamiątkowe nagrody rzeczowe.

MINI SIATKÓWKA CHŁOPCÓW

W sobotę, 17 marca 2018 r., w hali widowiskowo – sportowej rozegrano zawody w Mini siatkówce chłopców na szczeblu powiatowym. Rywalizacja odbywała się w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2017/2018. Do zawodów przystąpiło 5 zespołów ze szkół podstawowych z Baszni Dolnej, Lubaczowa, Starych Oleszyc, Starego Dzikowa oraz Oleszyc. Po zaciętej, pełnej emocji rywalizacji, nasi chłopcy zdobyli I miejsce awansując do rozgrywek rejonowych.

GRATULUJEMY

Po sukcesie na etapie powiatowym drużyna siatkarzy z naszej szkoły wzięła udział w eliminacjach rejonowych w minisiatkówce chłopców.

Turniej, rozgrywany w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, odbył się dzisiaj tj. 10 kwietnia 2018 roku w Kańczudze. Uczestniczyły w nim cztery drużyny, które rywalizowały o prawo startu w finale wojewódzkim. Drużyna chłopców z naszej szkoły ostatecznie zdobyła II miejsce w rejonie awansując tym samym do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim. W trakcie turnieju nasi zawodnicy rozegrali trzy mecze, z czego  wygrali dwa.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW