103 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Dnia 10 listopada 2021 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia on-line  z okazji 103 Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia rozpoczęła się uroczystym odśpiewaniem Hymnu o godzinie 11.00 w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu”. Część artystyczna w formie prezentacji on-line wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, 123 lata niewoli narodu polskiego i jego dążenia do odzyskania niepodległości. Przypomniano tragiczne wydarzenia tamtych lat m.in. III rozbiór Polski, jak również to, co wydarzyło się w 1901r. we Wrześni. Prezentację uświetniły występy artystyczne uczniów -recytacje wierszy i wykonania pieśni patriotycznych, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

Dzień 11 listopada to dla wielu lekcja historii i patriotyzmu. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości oddajemy hołd tym wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. To także wyraz naszej miłości do Ojczyzny.