Nauczyciel … to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepszego, cudzym dzieciom?
(D. Beisser)

Dzień Edukacji Narodowej powszechnie zwany Dniem Nauczyciela to święto o pięknej ponad dwustuletniej tradycji. Świętując rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, nawiązujemy do jej doniosłego dzieła, przypominającego czasy wielkiej, nowoczesnej reformy oświaty w Polsce i na świecie. Ten dzień to święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów, pracowników oświaty, organów prowadzących ? ludzi, którzy swoją pracą i postawą budują oraz dbają o rozwój młodych ludzi.

Nasza szkolna akademia miała miejsce w hali widowiskowo-sportowej 11 października br. Uroczystość otworzyła przewodnicząca szkoły Helena Kowalczyk, która przybliżyła historię i wagę święta, a następnie uczniowie tańcem, wierszem i piosenką wyrazili wdzięczność i uznanie za codzienny trud dla wszystkich pracowników oświaty.

Po tej części głos zabrała pani dyrektor Agata Adamska,  która w swoim wystąpieniu podkreśliła znaczenie i rolę pracowników oświaty w kształceniu przyszłych pokoleń. Wręczyła przy tym wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym Nagrody Dyrektora Szkoły; złożyła także najserdeczniejsze życzenia.