Nauczyciel … to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie,

bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepszego, cudzym dzieciom?
(D. Beisser)

11 października 2019 r. w naszej Szkole odbyła się uroczysta akademia

z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Dzień Edukacji Narodowej powszechnie zwany Dniem Nauczyciela to święto o pięknej ponad dwustuletniej tradycji. Świętując rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, nawiązujemy do jej doniosłego dzieła, przypominającego czasy wielkiej, nowoczesnej reformy oświaty w Polsce i na świecie.

Ten dzień to święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów, pracowników oświaty, organów prowadzących ? ludzi, którzy swoją pracą
i postawą budują oraz dbają o rozwój młodych ludzi.

Nasza szkolna akademia miała miejsce w hali widowiskowo-sportowej 11 października br. Uroczystość otworzyła pani dyrektor Agata Adamska, przybliżając historię i wagę święta. Wręczyła przy tym wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym Nagrody Dyrektora Szkoły; złożyła także najserdeczniejsze życzenia.

Następnie głos zabrali uczniowie, którzy w tym roku szkolnym postanowili wręczyć wszystkim nauczycielom Oskary 2019 w wybranych przez nich kategoriach.

Nauczyciele przez ten czas mogli poczuć się gwiazdy filmowe, na tzw. czerwonym dywanie, a uczniowie (trzeba przyznać) bardzo trafnie dobrali kategorie. Podczas gali wręczania Oskarów wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w stronę nauczycieli. Uczniowie w żartobliwy sposób wyrazili swoją wdzięczność i uznanie za ich codzienny trud.