SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY – 2024

W bieżącym roku przypada wiele rocznic ważnych wydarzeń historycznych, o których warto pamiętać. Są wśród nich rocznice radosne i podniosłe, jak utworzenie pierwszego w Polsce uniwersytetu, ale są też i tragiczne w skutkach dla losów naszej Ojczyzny.

Aby upamiętnić jak najwięcej z nich, proponujemy Wam konkurs szkolny z historii aż w czterech kategoriach. Każda grupa będzie się zajmowała rocznicą innego wydarzenia historycznego.

Pragniemy w ten sposób zachęcić Was, drodzy uczniowie, abyście jak najliczniej wzięli udział w tym konkursie podejmując równorzędną rywalizację z rówieśnikami w tej samej kategorii wiekowej.

Wierzymy, że poprzez udział konkursie, wzrośnie Wasze zainteresowanie n/w zagadnieniami oraz pogłębi się wiedza z zakresu historii państwa polskiego.

Zapraszamy do lektury regulaminu oraz licznego udziału w konkursie. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy w szkole do Waszej dyspozycji.

Organizatorzy konkursu wewnątrzszkolnego

(nauczyciele historii)

Prosimy o uważne czytanie regulaminu dla konkretnej grupy wiekowej!

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO – „Powstanie Akademii Krakowskiej – 1364″

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO

1. Bitwa pod Warną-1444
  2. Wojna trzynastoletnia-(1454-1466)